Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolibácsi

    csendes tag

    válasz Dißnäëß #24941 üzenetére

    Köszönöm hosszú válaszod! Igazából picit összetettebb a dolog.Azért nem írtam tipust mert már a hangfal index fórumon szétfikázták...

    Panasonic ak45 tipusú hifiről van szó. (ez amikor kijött anno voltam kb 16 éves... '98-ban került 100e-ft-ba...)
    Nálam ez gyerekkori álom ami kb 1 éve eszembejutott hátha találok használtan és vettem is egyet!Azóta nemrég vettem mégegyet :DDD

    A lényeg szeretném tartani a gyári kinézetet.Nekem így tetszik ahogy van (még ha ma már ez megmosolyogtató forma is ) Ennél a hifinél a közép,magas,piezo egy műanyag konzolban van a mély előtt ami ugye mdf dobozban van külön.(minimális módosításokat azon is akarok majd végrehajtani)
    Szal a dobozt csak befelé bővíthetem amit a vastagabb anyag használata miatt kell is mert a műanyag rész magasságát és szélességét ugye tartani kell.Úgyh igazából hobbiból csinálom!
    Az elvárásaim,célok? Hmm... talán annyi h a merev doboznak köszönhetően örülnék neki ha picit még erőteljesebb lenne a hangnyomása és esetleg pontosabb tisztább baszzusok.Arra viszont vigyázni szeretnék h a túlzott csillapító anyaggal ne mennyel ez az elgondolás más irányba.Gyárilag semmi csillapítás nem volt benne.
    Gyárilag a mély külön jelet is kap.+ a reflexnyílását igényesnek mondanám.mindkét végén tölcséres végein 7,5cm közepén 5cm-re szűkül a keresztmetszet és 4 db csavar tartja a helyén.

    Azért akarom rétegelt lemezből mert azt olvastam ez a legmasszívabb erre alkalmas cucc.Igazából nem sajnálom rá a pénzt sem.(nyílván nem térül meg de a minőségi anyagok + masszív doboz csak javulást hozhat)

    A forrasztást persze nem fogom észrevenni de az meg már olyan ha szét van szedve naná h forrasztom! Miért legyen 95%-os a kontakt ha lehet 100 is :)

    Jahh technics megfelelője eh-600...eh700..eh750 azokat ugyanezekkel a hangszóróval és erősítővel látták el.

    [ Szerkesztve ]

    X99

Új hozzászólás Aktív témák