Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Kamikazeman #15882 üzenetére

    Üdv.
    Nekem is volt CAT hangfalam.
    Mielőtt bármit is tennél, próbáld ki egy minőségi erősítővel azt a hangfalpárt (pl. Yamaha, Denon Harman-Kardon). Nem ismerem ezt a SONY-t, egy 5*60 wattos STR 457-nek hallottam a hangját, elég meggyőző volt, de csak mély tartományban, közép és magas terén eléggé sikítós volt, néha már fülsértő..... :U Még a Pioneer erősítő is jobban teljesített. Ha túl régi az erősítő, az is okozhat torzulásokat és rossz hangképet...Vegyél jó minőségű RCA kábelt átjátszáshoz. Hangfal vezetéket szinte mindegy (ebben a kategóriában) hogy milyet használsz, de nem árt 3 méter max hosszal 2*1.5 mm-es beszerezni (nem nagy drágaság és szűnhetnek torzítások).
    S az egyik legfontosabb:
    Milyen lejátszóval van össze kötve? Bármivel ugyanezt műveli?
    Zárlatos, javításra szoruló hangszóró nincs véletlenül? Hallgasd meg önmagukban a hangszórókat egyenként.
    Audiofil biztosan nem lesz, de mi szerettük (a sógoromnak még megvan egy pár, nekem már nincs sajna) a hangját, még a Pioneer erősítővel is kellemes párost alkottak.
    A mély hsz-eket ne válaszd el a közép-magas hangszóróktól, mert ezzel lecsökkented a mély hangszórók által használt légteret, ezzel együtt lecsökken (rosszabb esetben élvezhetetlenné válik) a hangfal mély tartománya.
    Szvsz:Nekem is az a véleményem, hogy NE a hangfal legyen az első!

Új hozzászólás Aktív témák