Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolibácsi

    csendes tag

    Hali!
    Adott egy gyári hifi aminek most a hangfalait meg szeretném "tuningolni"
    (nincs bajom a hangzásával csak amolyan kísérletezés)
    Kicserélem benne a kábeleket forrasztom a gyári saruzás helyett stb... nem is ezzel van a gond hanem a dobozzal,ott merülnek fel kérdéseim!
    adott egy gyárilag 11 L-es doboz..reflex! 17cm-es 6 ohm-os hangszóró van benne. gyárilag 9mm falvastagságú mdf...

    A térfogat megtartásával 20mm vastag bükk rétegelt lemezből gyártom le (keresztmerevítőt is kap) Eddig oké is :D

    A kérdés a kövi lenne:
    Milyen csillapítóanyaggal béleljem?Bitumenezzem e?

    A terv összes oldalt bitumenezni a hátsó kivételével 2mm-es bizumenlapokkal.+10mm filc oldalanként. A hátfalat kivéve... oda 20mm vattát vagy gyapjút kap.
    Tesztelni is akarom majd... lehet a vatta helyett is filc lesz. A vatta nagyon nyeli a hangot sztem ami reflex doboznál ugye nem előny... A kérdés a bitumen,nem ismerem nem tudom rontok-e vele...Gondoltam azért lenne jó mert a rétegelt lemez jobban visszaveri azért a hangot mint az mdf....(pláne 20mm vastagsággal)

    Mi a véleményetek? :)

    http://www.troelsgravesen.dk/Ellam98-mkII.htm

    ez egy hasonló építés + itt még találtok ilyeneket.Én itt nézelődtem eddig,de konkrét leírás sehol nincs arra h reflex doboz bélelésére mi lenne a szakirodalom.(azaz úgy látom leginkább semmi)

    X99

Új hozzászólás Aktív témák