Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F.E.K..

    senior tag

    válasz PROTRON #85528 üzenetére

    "
    Pl villanyász szakmában rengeteg az olyan kiegészítő munka, amihez nem kell villamosságtani ismeret, ellenben ha nincs aki elvégezze akkor a villamossághoz értő ember munkaideje feleslegesen telik
    "

    vésés... úúútáltam vésni annak idején. Ez mondjuk nem is változott (nem, géppel se szeretem csinálni :DD )

    Egyébként... amíg olcsóbb lesz egy melóst betanítani egyszerűbb munkákra, addig a kuli munkát nem robotok fogják végezni, még akkor se, amikor képesek lennének rá...

    Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz PROTRON #85528 üzenetére

    Összemosol két dolgot. Az esetleg nagy precizitást igénylő és könnyen automatizálható tömegtermelést a nagyfokú önállóságot igénylő, általában személyre szabott feladatmegoldással.
    A CNC gépet etető betanított segédmunkást tovább képezve hogy lesz belőle falhoronymaró? :F

    Amúgy igen, a kétkezi szakma ma virágkorát éli. Egy önállóan dolgozni tudó és akaró asztalos, kőműves, burkoló, villanyszerelő, autószerelő nem tud éhen halni és nincs szüksége marketingköltségvetésre.
    Valóban egy Átlag Jóska kőműves nem fogja az elektromos alapszereléshez a hornyokat kivésni, mert finga sincs arról, mi a villanyszerelő igénye: hány cső, mekkora csövek, milyen nyomvonal, stb. Vagy a szájába rágja, feljelöli a villanyszerelő, vagy van egy generálkivitelező és egy pontos, átgondolt, részletes és elfogadott, engedélyezett terv, amit tut érdtelmezni.

    Mellesleg nálunk most burkolják újra a lépcsőházat. El nem tudom képzelni, hogyan lehetne ezt gépesíteni. Biztosan lehet valahogy, csak nem lenne kedvünk kifizetni.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák