Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz A Zéé #81256 üzenetére

    Egy havernál cseréltünk cirka 4 - 5 éve konvektorokat újakra, adott volt a lehetőség egy fali kazán beépítésére is de ő ellenezte. Nem is a pénz miatt hanem a munka (csövezés fúrás faragás festés stb..) Ráadásul a fűtés szerelő haverunk "bürokrácia" nélkül az egészet okosban megcsinálta volna neki, de hát nem lehetett rá beszélni. Jelzem a nyílászárókat is cseréltünk (másfél szobás első emeleti teraszos, 70 -s évek beli tégla lakás) Na és most jön az öngól. Egy, már nincsenek azok az "orosz telek" kettő a tűzhelye is elektromos és mégis ugyan annyi m³ gázt fogyaszt ;] Na most vagy ő nem tud számolni bár azt kétlem vagy hulladékok a konvektorok vagy valaki lopja tőle a gázt :DDD

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz A Zéé #81256 üzenetére

    Azt megszabad kérdezni hogy vadonatúj konvektor kerül fel?

    Nálam elég szarok a konvektorok, úgy nagyjából mindegyik kukába való. Én most találtam igaz használt, de nagyon jó állapotú, kevesebb mint 10 éves FÉG F8-as konvektorokat. Pont annyit hirdetnek amennyi nekem kell, így teszek vele egy próbát. Egy új FÉG konvektor 160-170 ezer, amit nagyon soknak találok, de így használtan most 3 konvektorért fogok fizetni 120e-t, ami szintén nem kevés pénz, de ha minden igaz akkor jó pár évig míg el nem jutok a fűtéskorszerűsítésig, addig ez megfelel majd a célnak. Nálam annyira rosszak a konvektorok hogy a teljesítményét sem képes leadni, tehát hiába 5,2kW-osak ezek a régik, fűtöttem vele amikor kinn -7 fokok voltak hogy ne fagyjon el semmi. Csak az északi szobát fűtöttem, a szobában nem volt 10 fok, de azért napi 8-10m3 gáz elment (ez egy konvektor). :)

    #81254 lemmy71
    Nálam is jelenleg olyan szituáció van amikor nem érdemes új fűtést kiépíteni, viszont valamivel fűteni kell. A régi konvektorokat már több szerelő nézte, sok mindent nem tudtak vele csinálni, amit egyébként nem is értek hogy miért nem. Azt azért még hozzátenném hogy konvektorokban is van előrelépés, már ha szabad így fogalmazni. Nálam még 1982 előtti konvektorok vannak, ezekben CR-1-es szelep van. Ezek a konvektorok nem tudnak őrlángot, tehát ha felfűt, akkor is ég az egész sor fűtőbetét, nyilván kisebb lángon, de ég az egész sor. Azért ez így ebben a formában borzasztó pazarló, főleg úgy, hogy ezeket a konvektorokat úgy tervezték hogy 100%-os üzemre méretezték, tehát akkor tudja a papírformát hogyha kvázi maximumon ég a láng. Most gondolj bele, hogyha neked az egész fűtőbetéted ég, de csak halványan, mert nincs őrláng funkció, akkor az mennyire lehet hatékony.. Itt most legfőképp a hatásfokra gondolok. Egyébként én meglepődtem, de az új konvektorok elméletileg 94% hatásfokot tudnak, ami azért nem rossz. Mondjuk az egy más kérdés hogy a parapet miatt azért télen a hideg levegő biztos hogy szépen visszatudja hűteni a konvektor testét.

Új hozzászólás Aktív témák