Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Pete55555 #61423 üzenetére

    Hát voltak érzékeny fülekkel és lelkekkel nem kompatibilis szavaim és mondataim, mire mindenhol felvágtam és felvéstem a közel 10 centis betont, meg persze még ki is kellett hordanom. :DDD :P

    (#61424) enemi: a #61422-ben láthatsz...

    (#61425) pjen: + (#61428) pjen:
    Persze nem kevés cső volt, de összesen (a múltkor már linkelt vízszereléssel együtt) valami 60.000 Ft volt a csövezés (idomokat ilyesmiket nem számolok, mert azok amúgy is kellettek volna). Ez szerintem nem a világvége. Más kialakítással sem jöttem volna ki olcsóbban, vagy legalábbis nem jelentősen. És ha az egészet a falba vésem be, akkor hiba esetén meg azt kellene végig bontani. Az sem lenne kisebb kosz és gond, mint így. Maximum ha fel kell szednem a csöveket valami miatt, akkor bukok 1-2 m2 burkolatot (amikből mindegyikből legalább 6-8 m2 van tartalékban. :K

    Egyébként minden illesztés, idom, toldás falon/padlón kívül van. Tehát "lebetonozva" csak és kizárólag egyben vannak csövek. Papíron 30 év garancia van a csövek meghibásodására. Tudom, hogy ezzel kitörölhetem a s***em, ha mégis baj lesz, de abban reménykedem, hogy mire tényleg baj lesz az akkorra lesz, mire amúgy is megunjuk a burkolatokat. ;] :P

    Egyébként nem is betonozva vannak a csövek felett, hanem homokot terítettem rájuk és csak olyan 2-5 centi flexragasztó van a tetejükön és mivel mindent 6000x lefotóztam, ezért centire tudom, hogy hol mennek a csövek. Ha baj van, akkor is csak a tényleges nyomvonalat kell felszednem, nem kell keresgélnem őket. A szobákban relatíve egyszerűen fel tudom felőlük szedni a laminált padlót (kivéve a folyosói 1,6 méteres szakaszon, ott járólap van). A fürdőbe a pincéből jönnek a csövek, tehát ott csak 4-6 csempét kell megbolygatnom a falon. A folyosói radiátor közvetlenül a konyhából kanyarodik ki a konyhaszekrény "alatt", így a folyosón nem is kellene járólapot bontani, a konyha felől is csak ~60 cm-t kellene felszedni. Egyedül az ebédlő/konyha radiátor az amiknek az újracsövezéséhez ~3,5 métert fel kellene bontani a járólapozásból, tehát ezen csövek cseréje járna a legnagyobb bontással. Nekem mondjuk csak 7 radiátorom van + egy cserépkályha. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák