Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz frankstork #56739 üzenetére

    Töltés kérdésekre majd Kernel-ék válaszolnak részletesen én ehhez a részéhez (sem) abszolút nem tudok hozzászólni.

    Én direkt csak a használatra írtam választ. Egy feltöltés erejéig biztosan tudod így használni. Hogy utána tölteni tudod-e (biztonságosan pl. a készülék szempontjából), arra nem tudok válaszolni. Tippem szerint igen, csak lassabban fog feltölteni, mivel ugye az 1x 2500 mAh-ból lesz 3x 2300 mAh a sorbakötöttség miatt a töltőfeszültséggel sem lesz szerintem gond, mert megoszlik majd a 3 akkun. De még 1x mondom, erre várj meg egy hozzáértőt, mert lehet butaságot írtam... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Kernel

    nagyúr

    válasz frankstork #56739 üzenetére

    Túlmeríteni nem célszerű, mert soros kötésben a leghamarabb merülő cellán nem csak összeesik a feszültség, utána még át is fordulhat rajta a polaritás, amitől hamar kinyíródik.

    Cellánként 0,9 V ezeknél a kritikus letörési feszültség, kb. itt fogy el belőle az energia.

    A Li-ion töltők 4,2 V végfeszültsége véletlenül épp alkalmas 3 ilyen cella töltésére, mert 1,4 V jut cellánként, ami más töltőknél is nagyjából így alakul. Magam is kipróbáltam ezt a módszert, mindamellett nem árt figyelni a cellák melegedését, a folyamat vége felé is. Ha nem melegszik túlzottan, akkor mehet.

    Az Ah-kapacitás nem adódik össze soros cellák esetén (ez is véletlenül szerepel az ábrán), mivel egy és ugyanaz az áram folyik mindegyik tagon.

    A Wh energiatartalom adódik össze, soros és párhuzamos kapcsolásban is.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák