Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz cinemazealot #55429 üzenetére

    Igen az lett. :K

    De szerintem semmi nyűg nem lesz vele. Először is 4 mm-es csillagszálat használok, ami elég erős. Ez a gyári fejjel nem is működött volna, viszont ugyanezt használom a benzineshez is, így ha annak az erejét és cibálását elbírja, akkor szerintem ezzel sem lesz baj.

    Másrészt én úgy terveztem, hogy levágok előre vagy 10-20 darab 25 centis darabot és úgy indulok neki a vágásnak. Mivel csak két kis csavar fogja a damilt a helyén, ezért a csere nagyon gyorsan elvégezhető. Az eddigi rekordom 39 másodperc, de sok bénázással szóval fél perc alatt kicserélhető. A mai próbaüzem alatt egy bő 20 m2-es területet vágtam le, ezalatt pár millimétert kopott a szál, szóval a nagy (2600 m2-es) telek esetében sem számolok többel, mint 10-15 szál. Ez szerintem beleférős.

    Az egész egyébként amiatt van, mert a benzines fűkasza egy kivénhedt csataló, van amikor 10-15 perc alatt sem tudom már beindítani, ha egyáltalán be tudom indítani. Most viszont a házvásárlás miatt én biztosan nem veszek 40-50.000 Ft-ért egy újat... :N

Új hozzászólás Aktív témák