Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz dewil666 #52018 üzenetére

    Driver vagy áramgenerátor (amit korábban említettem) ugyanaz egyébként, az adott esetben.

    Azt kellene tudni, mennyit bír a LED. A megadott 125 W nem valós, hacsak nem arra gondol a kitalálója, hogy 125 W-os izzó fényével egyenértékű szerinte, de még az is túlzás.

    Az impulzusok miatt oszcilloszkópos mérésekkel lehetne megállapítani a jelenlegi áramot és feszültséget, vagy valami komolyabb műszerrel, ami true RMS-képes. Vagy meg lehetne mérni a teljes egység áramfelvételét, szorozva a betápfesszel, de így is megzavarhatnak az impulzusok. A kapott érték egy kisebb részét természetesen a driver fűti el, többi jut a LED-re.

    Vagy elkezded adni neki az áramot egy DC-konverterrel, ampermérőt beiktatva, figyelve a fényerőt és melegedést, így hátha kitalálható, hogy milyen áram való neki.

    900 mA-es driver kapható például, ami a 3 W névleges teljesítményű power LED-ekhez való szimpla (tehát 3 V-os) LED esetében. Soros hármas konfigurációban 10 W névlegesen. Egy ilyen driver így néz ki:

    http://www.ebay.com/itm/281864756275

    Specifications:
    Input Voltage: 12-24V DC
    Output Voltage: 3-12V
    Output Current: 900mA+-5%
    can support 1pcs high power 10W led 3 in serial and 3 in parallel

    Ez a driver a halogénlámpák trafójához lett kitalálva, ezért AC-bemenetű. DC-táplálás esetén az egyenirányítót javasolt kihagyni, átugrani, mert esik rajta egy kis feszültség, melegszik, veszteséggel jár.

    Ez csak annyi, hogy az eredeti bemenet helyett közvetlenül a pufferkondenzátorra kell kötni a DC-tápot:

    De ezzel nem azt mondom, hogy neked is biztosan ilyen driver kell, csak a példa kedvéért mutattam.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák