Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #40656 üzenetére

    Folytatom akkor (nagyon hosszú lesz előre is köszönöm akinek elolvassa idejét nem kímélve, respect :R ):
    - Szóval, az a függőleges 2 HDD-s bölcső az dokkoló lenne, és csak akkor lenne benne vinyó, ha valamiről átmásolgatni/rámásolgatni kell, így nem kell belenyúlkálni a gépbe/beszerelni ahhoz hogy becsatlakozzon a rendszerbe, ill. ha éppen máshol nincs hely, akkor ide lehet rakni vinyót
    - Az alaplap alatti részhez még annyit, hogy itt bőven elférnének a táp kábelei. Tálca ki lenne vágva, alatt meg a burkolat lecsavarozható lenne, hogy oldalára fordítva pl. szerelhető legyen, ez nekem mondjuk számítana mert Mugen rev 2 B-m van amit azért nem egyszerű egy FM1 lapra rárakni, mikor összeraktam is kétemberes volt, így meg legalább a lapot nem kéne kivennem miatta, ha pl. pasztázok.
    - Magasságra egyébként, és hosszra kb. akkora mint egy prodigy, de jóval szélesebb. Ez és a haf X adta a méretötletet, az elrendezés alapötletet pedig a haf x és a lian li egyik háza, most nem tudom melyik, tudjátok, aminek 2x3 ventije van elölről, hátul is van vagy 4 db és középen el van választva függőben a légtére, szerverház, és még sem óriási, de sok minden fér bele.
    - Súlyra így jelen pillanatban uniholz adatai szerint csak maga a váz + burkolat kb. 8-9 kg lesz.
    - A VGA ventinek lesz mesh rácsos kivágás beszívónak mint a fektetett háza imibogyo-nak, kb. úgy. VGA egy darab lesz benne, maximum, jelenleg csak IGP-t használok. A terveim szerint 2 VGA-nak is jó a szellőzés, mert a beszívó oldal (4 ventivel) bal oldal, hol a dupla venti van egymás mellett, az pont telibe fújja közéjük a levegőt. (Egyébként a ventivezérlős-powergombos az eleje igen :K . ) Na most, ez mesh lesz kb. 18x18 méretben, azaz váztól-vázig, azért is van a dupla venti alatt az a lépcsőfok-szerű kialakítás, hogy odaférjen 20cm-es venti is. Igazából a Pete55555-féle bitfenix is odaférne, mert oldalszélességre22 cm odafér, így szerintem a 23 is, az meg 23x20x3,5cm. A belső dupla oszlop ezen az oldalt beljebb van 4cm-rel így bármilyen vastag kapható venti odafér bőven. Ebből a bal oldali odafogatásokhoz kell (mindjárt mondom mihez9, a jobb oldali meg erősítésnek, bár valszeg túlzás a váz - olvasva a véleményeiteket már biztos is :D - csak hát nem tudom mit bírna csak a keret ilyen alakzatban, így adtam neki megerősítést mindenhol.
    - HDD-ből 2 db van általában a gépemben, max 3 lesz, SSD 1 db, a 3 HDD-ből viszont lehet lesz notivinyó is, szóval ezért is kell olyan rekesz ami 5,25"-ös helyekkel van felvértezve, ahova 3,5" és 2,5" eszközök is mehetnek. Valamint egy tartórekesz ami csak 2,5" eszközöknek van, mert az 5,25"-ból nem fér oda három mert darabja 15cm hosszú, ami 45cm lenne a ház meg 40x40-es ugye, plusz a HDD csatorna előtt és mögött is van venti a légáramlatnak, amikre 2,5-2,5 cm-et kell számolni, + 0,5-0,5cm ráhagyás a biztonság kedvéért, tehát 34 cm-rel tudok gazdálkodni. Így lett dupla 5,25-ös rekeszből kettő és dupla 3,5"-os (az SSD-s/notivinyós) rekeszből egy. Az 5,25-ösből az egyiket kisebbre veszem, 1 db-osra, akkor alá vagy fölé fér egy normál méretű ODD, és jó helyen is lesz, mert az az eleje ugye, amerre néznek a vinyók. Egyébként a vinyórekeszek úgy lesznek kivágva hogy csak a tartókeret vonalában maradjon anyag, meg maga a keret kerete, a sín alatt és fölött tudjon áramolni a levegő, magasságra meg úgy állítottam be hogy alulról kapják jobban a levegőt a vinyók, mert alulról melegebben tudtommal az elektronika miatt.
    - A táp szerintem jó helyen lesz, alulról szív, oldalra fúj.
    - A gépház állása azért ilyen, mert nekem szemben van a monitor, és vagy erről jobbra, vagy erről balra tudom az asztalra rakni a gépet, földre nem fér, az asztal pedig sarokasztal, aminél 45 fokban megy az az oldalt ami nekem a szembe, tehát úgymond szemben ülök a sarokkal (kb. egyenlő szárú 3szög alakú az asztallap). Így, hogy el is tudjam helyezni és kényelmesen hozzá is férjek a csatlakozókhoz, gondoltam legyen jobbra a hátlapi kivezetések, így kéznél lesz minden csati, ha jobb kéz felől rakom a gépet. Ha balról, akkor is jól elérem. Most az NZXT-nél, szerelés miatt és hely miatt, balról van, és az eleje van felém, így oldallap és DVD-RW hozzáférése ok, de a hátlapi csatikhoz már fel kell állnom hogy elérjem, illetve a kábeleket a gépház és a fal között kell elvezetnem, és a monitor kábel pl. éppen csak hogy elér. Na ezt untam meg. Mondjuk annyi bi-bi van a dologban, hogy a felsorolt elhelyezkedésekben nem tudnék mozgatás nélkül hozzáférni az alaplap szereléséhez.
    - A felső része, átlót húzva képzeletben, arra majdnem tökéletesen szimmetrikus, ez azért van mert az alaplapot el lehet forgatni 90 fokkal és akkor nem oldalt hanem hátul lesznek a kivezetések, ehhez pedig át lehet helyezni a 45 fokos rekeszt, a ventivezérlős rekeszt, a ventiket és az oldallapokat is, a szimmetriát a HDD dokkoló és pár vázelem töri csak meg, amik fix pozícióval rendelkeznek. Az alsó rész fix elrendezésű. Erre azért van szükség, hogy mindenki ízlése szerint variálhassa, szeretem ha van egy háznál szabadságom (lásd pl. prodigy belsejének variálhatósága, kivehető rekeszek, függőlegesen felcsavarozható notivinyók), másrészt olyan házat akartam tervezni ami nem csak nekem tetszik, hanem másnak is, így ha akarják megépíthetik vagy ötletet meríthetnek belőle. Ehhez dupla VGA-val kellett megtervezni, hogy az SLI-CF szerelmeseinek is megfeleljen.
    - HDD-k, SSD alul lennének, súlypont miatt is, meg külön "szélcsatorna" miatt is.
    - Ventiszabályozóm van, zalman mfc-1, elég bőven akár több mint 6 ventihez is, pwm Y elosztó kábeleim is vannak.
    - Ventikből 2 db swif2 120p lesz benne a HDD csatornához,a többi egyenlőre arctic F12 PRO van betervezve 4 db, ez olcsó (kb. 1500Ft) és ahhoz képest elég jó (van egy kb. 2 éves), minimumon lennének járatva.
    - Zajt minimalizálnám, minden leszabályozva, HDD rekeszekhez érintkezési pontokra, lemezfelületek közé gumicsíkokat rakok, csak még nincs hozzá megfelelő gumim. Rezgéscsillapításra nagy hangsúlyt akarok fektetni.
    - do3om (#40639): kb. igen
    - Szeretem ha nem egyhangú egy-egy oldal, ezért van valami mindenhol.
    - Szemből van egy rekesz, ami egy süllyesztett dupla usb + hangkártya kivezetés, ez így jobb hogy nem kiáll a házból ha bedugok valamit és el is fog férni a pendriveok 90%-a a helyen, kiszámoltam. Alatt, a power/reset gomb melleti nyílás pont akkor (lemezzel le lesz takarva, de leszedhető), hogy beférjen a keszem, ha valamit dugdosni kell, pl. a dokkolóban a sata kábeleket, be tudjam dugni anélkül hogy kivenném keretestül a dokkolót, ill. levenném a ház burkolatát.
    - A szembe oldalon a HDD csatornát egy egybe lyuk nélküli lemez takarná, ami lenyitható lenne mint egy ODD előtt az ilyen felszerelhető lebukós előlapok.
    - Levegőt fent kifelé csak egy venti fúj, ami a procihűtő mögött van. Be lehetne tenni még egyet kiszívónak a VGA-k fölé a sarokba.
    - Légáramlat próbáltam jól kialakítani, bár van pár oszlop közte, de kábelek szépen el lesznek vezetve ill. alulrol fognak feljönni a megfelelő helyen.

    imibogyo:
    - Igen, bonyolult lett, pedig ez már az egyszerűsített változat. De mire idáig eljutottam... ez kb. a 10.-dik változat, marka sok időt öltem már a tervezésébe.
    - Szívesen vennék tőled vagy a töbiektől javaslatokat, mit hogyan csinálnátok másképp, hogy kevesebb venti és jobb légáramlat legyen.
    - Az alsó részt nem mertem kisebbre hagyni magasság szempontjából, mert úgy nem tudom kapnának-e elég levegőt a HDD-k, pl. ha csak 1 sor HDD lenne és nem 2 sor, és a szinválasztó mondjuk a 12 cm ventit 6-7 cm magasságban érné, szóval a levegő kb. fele menne föl, többi alulra. Ezért inkább kiraktam oldalra, elszeparáltam, kapott 12cm ventiket. Jobb ötletem nem volt.
    - Jajj, ne legyen hangos, nem akarom! :O Piszok érzékeny vagyok a zajra, főleg ha gép adja ki.
    - Ez a fektetett házterved nekem nagyon tetszik, ismerem is régóta, de most nem akartam ilyen nagyon egyszerűt, valami izgalmasabb, transformeresebb/átalakíthatósabb kellett, egyszerűbe nem akartam belefogni mert abból vannak jók gyárilag is. Ilyen koncepció meg nem nagyon van, hogy legózni lehet vele, tudtommal. :DDD
    - Hmm én a szeparálást/kamrázást direkt a jobb hűtés miatt gondoltam... bahh, látszik mennyire nem értek hozzá... akkor te hogy rendeznéd el, mit hova tennél? Egyébként M-ATX és ITX lapokra kell optimalizálni kizárólagosan.
    - Közelebbi képet, több oldalról, burkolat nélkül hogy látszódjon a belseje, tudnál felrakni róla? Megnézném hogy rendezted el. Mert számomra kiindulásnak jó, tetszik, de nem érném be ilyen letisztult, egyszerű külsővel, feltuningolnám. Szeretem ha sok mindent bele tudok pakolni kiegészítőkből, és azt szabadon variálhatom minél jobban. Mondjuk az enyém nem is bútorhoz illeszkedő lesz.
    - köszönöm a kritikát, sokat segít mindig. Az nem baj ha negatív, abból is tanulok sokat, ill. tudunk gondolatokat cserélni, kinek mi és miért, hogyan tetszik. Ez teljesen jó így, nem sértődöm be ha azt mondja valaki hogy nem lett jó, inkább megkérdezem hogy lenne jobb szerinte, hát ha tetszik majd az ötlete. :R

    Pete55555:
    - Ha még van kérdés, szólj. ;)

    Akarok még felrakni videót, mi hogy lenne,de majd csak holnap. Pl . megmutatnám hogy gondoltam az átrendezhetőséget.

    Szóval, várom a javaslatokat, mit hogyan csinálnátok másként, a topiclakók részéről eddig felmerülő kételyek tekintetében. Sokat segítene! Átküldöm a sketchup fájlt is ha kell valakinek mert mondjuk átrajzolni egyszerűbb mint elmagyarázni. :P

    Egyébként, szerintetek a hidegen hengerelt lemez (gondolom ez acél lesz), mennyire lenne mégis jó választás? Nehéz bele fúrni? Meg lehet hajtani rendesen? Alalpból mennyivel rosszabb kinézetre mint az alu? Festeni jobb/rosszabb, könnyebb/nehezebb? :F Csak mert az alu az 6748Ft az 1-es, a hidegen hengerelt 1-es meg 4510Ft. Jó tudom utóbbi 10 kg-al nehezebb, de most ettől eltekintve mennyire lenne jó választás? Dolgozott már valaki ilyen anyaggal?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák