Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #21346560

    törölt tag

    válasz szab.tam #26727 üzenetére

    Várható volt ez az eredmény egyébként (nem akartalak letörni az elején a véleményemmel, de most leírom), mert annyira kicsi a hőleadó felület, hogy egyszerűen nem tud hülni.
    Csak egy kis matek, abszolut csak hasra ütve!

    Gyári procihűtőn (Scythe Ninja) a lemezekből van 23 db, ami egyenként 12x12 cm, azaz 144 cm² ez 23x az már 3312 cm² hőleadó felület.

    Borzaska:Egy alátét mondjuk 3 cm átmérővel, területe nagyjából 7 cm², viszont a távtartók miatt nem lehet ennyivel számolni, legalább 2 cm²-t kitakarnak, legyen 5 cm².
    Borzaskán 1 szálon van úgy 40 db alátét, és van 20 szál, tehát 800 alátéttel számolva, ez annyi mint 4000 cm² hőleadó felület.

    Ez ugyebár több, mint a gyárin, csak van pár dolog, amit nem vettél figyelembe.
    Roppant közel vannak egymáshoz a "hőleadó felületek", ezáltal egymást is melegítik, mivel ugyebár passzív, nincs ami a meleg levegőt lecserélje.

    Tehát a gyári hűtő 3312 cm² felülete nem passzív, miközben nagyjából 20% hőleadó felület növekedéssel már passzívra akartad csinálni.
    Szerintem ahhoz, hogy hatékony legyen a hűtés passzívan ekkora teljesítménynél, minimum meg kéne duplázni a hőleadó felületet a gyárihoz képest.

    Érdemes lenne kiszámítani, hogy az a bazi nagy passzív hűtő, amit csináltál ezelőtt pár hónappal, mennyi hőleadó felülettel "dolgozik".

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz szab.tam #26727 üzenetére

    :R Legalább nem csak unalmas fúrás-faragással telt a napom. :D

    Amúgy már kering a vizem. És a házba is beköltöztem úgy, ahogy. Holnap csinálok képeket is. Közben nekem is megfogant a fejemben, hogy lekaphattuk volna borzaskát az X6-on, de valahogy elmaradt. :B

Új hozzászólás Aktív témák