Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #21346560 #26729 üzenetére

    nem akarok belemászni az általad leírtak széleskörű boncolgatásába, mert az már iszonyúan hosszú lenne. csak érintőlegesen.
    csak nem akartam válasz nélkül hagyni, mert úgy tűnne, hogy egyetétek.
    (a ninja felületkiszámítás biztos ok, nem számoldtam utána. de a többi nagyon nem.)

    itt nincsenek alátétek, több lamella van, kevesebb cső. (ez nem a gyűrűs, távtartós verzió.)
    nem a felülettel van a gond, hanem pl. az emelti csövek hatékonyságával, és jobbá kell tenni az átszellőzést.
    a majdnem 6 kilós cpu hűtőm tudását borzaska új reviziója simán fogja hozni...

    ebben a kategóriában nem lehet előre tudni semmit. a hűthetőségi határ 10-20w különbségeken múlik.
    a nagy gépen hűtőinél is igen sokan tudták előre, hogy nem fog működni.
    aztá fura módon csak sikerültek. :U

    ez is tökéletesen működik, csak nem 120-130w-ot tud, mint reméltem, hanem kb. 100-at.
    mint a nofan mókuskereke...

    a hőleadó felületet hiába növeljük, ha elveszi a lehetőséget az átszellőzés elöl. az optimális arányt kell megtalálni.
    passzív módban egy orochi-val simán összeengedném, szerintem megveri. pedig ott szerintem nagyobb a felület, de rossz az átszellőzés.

    matek:
    ennél a műfajnál a területszámítás felöli megközelítést el lehet dobni.
    a mart mini lauprofil bordáknál még kisebb lesz a felület. és mégis jobb lesz a hűtése. mert jobb lesz az átszellőzés. meg még pár dolog...
    felület másik oldalról. a nagy gép 2 álló nagy bordájának az össz felülete jóval kisebb, mint a pl. mugen2-é. utóbbival passzív módban a q9550-et 2.8 ghz-en bírtam hajtani, jelenős alulfesz mellett, (load@1.000v), a nagy borda kisebb felülete a jobb átszellőzés és nagyobb tömeg együttes eredményeként 3.6, majd 3.952 ghz-et is tud.

    tehát a hsz-ra a lényegi válaszom: a hűtőfelület csak egy összetevő, 2 majdnem azonos hűtőnél akár a felület csökkentéssel is lehet teljesítmnyt növelni. konkrétan kivesszük minden 2. lamellát, és javul az átszellőzés.
    jó példa a ninja és a mugen összehsonlítás. mugen2-nek majd 2x annyi lamellája van, és passazv hűtésben kb. egyenrangűak. a a te logikád szeint a mugen2 majdnem 2x olyan jó kéne legyen a 45 sornyi lemezével.......

    ha vakon előre tudtad, hogy 120w már kicsit sok neki, de a kb. 100-at még viszi, akkor gratulálok.
    (egyébként még ez sem 100%, hogy nem bírta volna, mert ha enyém a gép, akkor 73 maghőnél le nem állítom, nálam 80 fok a határ a stresszél.)

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák