Új hozzászólás Aktív témák

  • Phülöp

    addikt

    #gányolás

    Szoktam venni a madaraknak télire szalámi formára öntött eleséget. Ez azt tudja, hogy egy madzagon lóg, és ez a madzag végig van vezetve belül az egész rúdon. Mostanában a mókusok kitanulták, hogy amint valahol lefogy annyira az átmérője, hogy a spárga kilátszik (ez általában 2-3 nap), odaharapnak egyet, és az egész gecvaj leesik a földre, onnan meg egerek, patkányok és egyéb, általam nem kívánatos jószágok hordják el (meg a mókusok is, de nekik szabad).
    A rúd egyébként jó arasznyi hosszú, 60deka, elvileg 8-10 napig elég szokott lenni a madaraknak. Igazából ha a mókus nem zabálna bele egyáltalán, tán 2 hét is kijönne belőle.
    A megoldásom az lett, hogy egy 5-ös fúrót végigengedtem a cuccban hosszában, ebbe a furatba betoltam egy 4mm-es alu csövet, abba meg egy vörösréz drótot füztem (ez volt kéznél, ami kellőképpen könnyedén hajlítható). Most ez lóg kint két helyszínen is, teszt jelleggel.

    Ezt rágd szét, kisköcsög...

    /természetesen lehúztam róla a fóliát, mielőtt kiraktam

    [ Szerkesztve ]

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Új hozzászólás Aktív témák