Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #56390 üzenetére

    Amit linkeltem, ott párban adják a LED-et és a hozzávaló meghajtót. Ez azért jó, mert nem kell külön turkálni utána, valamint laikusok sem tudják eltéveszteni.

    Egy 300 mA-os áramgenerátor az áramot igyekszik stabil értéken tartani, a feszültséget a LED-határolja be magának, hőfoktól is függően. Ha mondjuk 37 V-on áll meg, és a driver 24-42 V között képes dolgozni, akkor ez nyilván a tartományon belül van.

    Két ilyen LED-et már nem lehet sorba kötni, mert az már 74 V-ot igényelne, 300 mA áram mellett.

    Ha kettőt kötök párhuzamosan, az úgy működik 37 V-on, de az áram kétfelé oszlik, csak 150-150 mA-t kapnak a LED-ek. Így gyengébben világítanak, legfeljebb nő az élettartam.

    creation

    Az autós LED-ek stabilizált feszültségre készülnek (hiszen az autóban is stabilizál a generátor szabályzója), ezért nem igényel áramgenerátoros meghajtást. Az áramkorlátot külön beépített ellenállás biztosíthatja, vagy belső elektronika.

    Az LM2596 is megfelel a feszültség beállításához, kb. 1-1,5 esik rajta, tehát ennél közelebb nem lehet állítani, a bemenethez képest.

    5A-os változata az XL4005, XL4015, ezeknél már jelentéktelen a különbség, mert FET-kapcsolóval működnek.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák