Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz *Ropi* #492 üzenetére

    A barátok vagy ismerősök felkérése fotózásra kétoldalú dolog: az ő nézőpontjukból nézve a dolgot azért mennek esküvőre, hogy jól érezzék magukat Veletek és gondtalanul szórakozhassanak.

    Most márciusban volt az esküvőnk és csak megerősíteni tudom ezt a kijelentést. Elismerem, készült sok jó kép is, de elég szakmai szemmel nézek a képekre (hobbi szinten fényképezgetek, de egy komolyabb autó árát öltem a gépekbe az elmúlt 10 év során). Nálam alapkövetelmény volt, hogy minden kép (raw-ban is) engem illet meg, és én láthassam először a képeket. Emiatt én és az öcsém (,aki egyben a tanúm volt) biztosítottuk a felszerelést. Fotósnak 2 embert kértünk fel. Egyik az öcsém volt kollégája, akit én is személyesen ismerek (nem esküvői fotós, de ért a gépekhez) és unokahúgom barátját...aki esküvőnk előtt 1 héttel szakított, emiatt el se jött! :K Előbbi inkább reklámvideoval foglalkozik, utóbbi glamour fotós (Nikonnal). Így maradt egy fotós és a felszerelés. Nálunk nem az utóbbi volt a szűk keresztmetszet. 1 héttel esküvőnk előtt bátran kijelentettem, hogy majd én is csinálok képeket. Csináltam is...kb. 30 képet (4 másodperc eseményét foglalta össze, sorozat, csokordobás). :))
    Nálunk adott volt az eszközpark:
    - 40D, 70D, 5D mkIII
    - 10-18 STM IS (17-40L-t FF-en megeszi vacsorára, tapasztalat), 18-35 F1,8 Art, 50 fix, 70-200 (ebből kettő is volt: F4 IS és F2,8 IS), 28-70 F2,8. Majdnem hozott az öcsém egy Cyclop 85 F1,5-öt is, de elvetettem a Bokeh Monster ötletét, mivel beállított képekre használható csak (nincs AF, csak manual fókusz) és leginkább akciófotókat szerettünk volna. Márciusban volt az esküvő, beálított képek majd később készülnek! :) Az esküvői ruhákat készíttettük, ezért reprodukálható (némi csalással) az esküvői fotózás! :B
    Tény, hogy nyertünk ezzel pár száz ezer Ft-ot, cserébe a képek lehettek volna jobbak is és ne felejtsük el, hogy ennek a feltétele, hogy egy normálisabb autó ára fekszik az itthoni és öcsém felszerelésében!

    [ Szerkesztve ]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák