Új hozzászólás Aktív témák

  • Long Man

    tag

    "... user interface, az apik, és a háttérprogramok alapvető funkcionalitása nem változik meg ennyi idő alatt." ... "Csak maga a kernel, a rendszer többi része ... kerülnek frissítésre." ... "... hogy milyen felhasználói felületet, hardvert, apikat, stb akarsz, az már rajtad áll."
    Pont ez jutott eszembe nekem is. Hiszen az "Aero"-t sem a Microsoft fejlesztette.
    Ráadásul a Win95-el bejött és tovább "csiszolt", hierarchikus Start/menü rendszer nekem praktikusabbnak tűnik, mint a tabletre optimalizált Win8-ból optimalizált Win8.1, majd Win8.1-ből optimalizált Win10, majd Win10-ből optimalizált (MacOS-re UI-re hajazó), Win11-re optmalizált UI. (és ki tudja mi lesz még az új "fejlesztés" 2024-ről ...)

    Anno még jó szórakozás volt "szénné-hekkellni" a Win95/98/XP/7-t, de ma már inkább tartósan lenne jó használni, a jó hardverekből/periférákból összerakott rendszert.

    "Windows esetén az extra szopás, hogy a driverek csak 1-2 releaseig bezárólag maradnak kompatibilisek a rendszerrel..."
    Pont erre gondolok és erről írok folyamatosan.
    Nálam több olyan "szimulátor-periféria" is van, aminek a működése kérdéses lehet Win10/11 alatt, annak ellenére, hogy a hardvereknek semmi bajuk.

    Csak azért "ráhekkelni" egy "unsupported" gépre Win10/11-et,
    hogy kiderüljön, működik-e rajta jól vagy sem a periféria(környezet)
    az szerintem nem ér meg egy több hetes s?opóroller-tolást (majd visszaállást, ha nem működik).

    De visszatérve a Steam-re;
    Sajnos csak egy megoldást látok most. Az utolsó pillanatig frissíteni, majd offline-ra váltani és bízni :R , hogy egy jó darabig - valamilyen korlátozásokkal, de - működni fog ez a módszer.
    (ha mégsem ... na akkor az lesz az igazi és drága s?opóroller ...) :W

    "A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

Új hozzászólás Aktív témák