Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ripper17

    tag

    válasz bambano #9897 üzenetére

    Sajnos nem tudok mit kezdeni a kényszeresen belemagyarázó, "csak azért is nekem van igazam" fórumkirályokkal. Vitának semmiképp sem tudom ezt nevezni, kettönk közül egyedül én érveltem - te szubjektív módon fogalmaztál meg ítéletet, amit továbbra sem támasztottál alá. Egyáltalán nem ugyanazt mondtuk, de csak kihozod: én tudom rosszul. :)

    Az egyetemi mérnöki képzettség 90% egy papír itthon, az elméleti oktatás évtizedekkel le van maradva. (Ugyanazt adják le most, mint 30 éve!) Azt hagyjuk is, mennyi értéktelen intézmény ad már ki oklevelet, vagy hogy a bolognai rendszerben 27-28 éves korukig élösködök mennyire "mérnökök".

    Elmúlt az elözö rendszer rég, ahol a Doktor Úr meg a Mérnök Úr rang volt, hátra lehetett dölni ezzel nyugdíjig. Szerinted miért száll be minél több cég, minél elöbb a müszaki felsöfokú képzésbe? Igen, pontosan azért, hogy diplomázás után ne az ö költségükön kelljen a munkaeröt 2-3 éven át a szakmára. Egy pályakezdönél kerestünk is bármiféle gyártói cert, saját fejlesztésü kis program, laborrendszer, stb. már differenciál.

    Nekem is van mérnöki MSc-m, de amit elértem a karrierben az csak és kizárólag a kurrens technológiák folyamatos megismerése miatt van. Nem egy cimborám gyártói certekkel + önképzéssel, felsöfokú végzettség nélkül is elismert IT szakember, bármikor képes megtanulni egy új CLI-t. Megint más mérnöki MSc-vel elméleti síkon se érti, ami a munkája, nem hogy bármikor átálljon más programnyelvre, CLI-re.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák