Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chapel

    addikt

    válasz #31757056 #1752 üzenetére

    Egyszer próbáld meg elmagyarázni annak a bogárnak hogy jobb lenne a kompó ha kicsit balrébb állna :D

    Ahol modellel dolgozol, ott általában beszél mindkét fél, sőt kommunikál. Ezt vedd el. Ami marad az nem sok, sokkal több türelem kell hozzá mint a portrézáshoz. Úgy értem ha kimegyek a Gemencbe, van hogy napokig semmit nem találok. Mégis elment rá több napom/délutánom/órám.
    Ellenben olyat még nem hallottam hogy egy komplett délutános/több órás studió fotózás után nincs 1 használható kép sem. :N
    Azt írod nem igényel különösebb hozzáértést, őleg a technikán múlik, nem úgy mint a szociófotó. Nos ez pontosan ugyan az!
    Itt sincs beleszólásod az alany viselkedésébe, csak a kompóval dolgozhatsz és reménykedsz egy jó pillanatban. :K

    Az meg nem igaz hogy nem számít a felszerelés más témákban.... Szerinted nem könyebb egy ff géppel és L-es obikkal utcán fotózni, vagy bárhol? Hát nyílván jobb leszel egy jobb géppel, ez alap. Nem fog hozzértést adni, de jó gép megkönnyíti a dolgát az embernek, ezt nem tagadhatjuk.

    Aktról...pontosan azért linkeltem a képet, mert nézd meg, egy pár lottyadt 50-es cici van rajta(élőben azt sose lássam, de képen se) és mégis ott a nézettség. :U
    Fotóztam több fiatal lányt egy időben, rohangáltak ott egy szál bugyiban és hidd el. Ott és akkor csak a kép érdekel, nem jössz zavarba, mert egész egyszerűen a melle ugyanolyan eleme a képnek mint az arca. (szvsz)

    Utómunka pedig pontosan ugyan az, egy percel sem dolgoztam kevesebbet pl. az ucsó képeimen, mint az esküvőnél átadottakkal. ;)

    "...es semmi egyebet mar nem kene hozzatennem a mar meglevo tudasomhoz es felszerelesemhez, csak venni kellene egy erre valo objektivet."
    Igen kell a makró obi makrózáshoz, de talán a portrézáshoz nem kell egy fényerős fix? Amennyire tudsz a 150-es sigmámmal makrózni, annyira nem tudnál portrézni, tehát ott igenis ugyan úgy kell az üveg.

    szerk:
    (#1753) m3ss: Átfogalmazom: Tőed, Számomra ez nem extra. :U

    [ Szerkesztve ]

    Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

Új hozzászólás Aktív témák