Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    válasz *Ropi* #12239 üzenetére

    Sajnos ez igaz gyakorlatilag a teljes oktatási rendszerre. Még mindig a 19. századi, lexikális tudást központba helyező, tekintélyelvű oktatási szisztéma az uralkodó. Kényelmes a tanárnak, egyre haszontalanabb a tanulóknak. Innen kellene eljutni a 21. századi képesség-, személyiség-, és viselkedésfejlesztő oktatásig. A szakadék óriási, de azért vannak már iskolák a világon ahol sikerült áthidalni.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • randras_83

    addikt

    válasz *Ropi* #12239 üzenetére

    Hát igen, ez egy az egyben így van. Én most taposom a práter utcai sulit, és hiába van olyan tanárom aki szeretne értelmes dolgokat tanítatni, nem nagyon tud, mert ugye menni kell a vizsgaanyaggal és kevés az óraszám. Az elsőéves gyakrolat kb annyi volt hogy a hat alapvilágítást ismételgettük, meg retusáltunk clone stamp toolal egérrel - a hajam kihullott -, illetve elmentünk külső felvételezésre, meg volt némi filmes buli -ez mondjuk király volt. :).

    Most a második évben már külső gyakorlaton vagyunk, itt is lehet tanulni valamit, de a létszám miatt kicsit nehézkes, illetve az eltérő tudásszint miatt. Viszont azt baromira nem értem, hogy miért kell félévente vizsgáznom a hat alapvilágításból. Valamennyi tudást és kiegészítést adnak ezek a sulik, de valóban nem ez a megváltás, és tényleg van olyan aki azt hiszi. Én spec várom már a végét, mert így utólag jobb lett volna elmenni egy fizetős egy éves suliba...

    https://www.flickr.com/randras83/

Új hozzászólás Aktív témák