Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz kiskornel #166 üzenetére

    "Ezen a képen a komponálás rossz, nincs meghatározva a téma. Én valahogy így komponáltam volna"
    Nem vitatkozni szeretnék, főleg mert amit előtte írtál az nagyon tetszett, viszont konkrétan azon a képen nekem ami tetszett, az a jég tükröződésén az ég meg a felhő színei.
    Szerintem is igazad van hogy az kompozíciós szempontból rendben lévő amit javasolsz, csak úgy viszont semmi izgalmas nem marad a képen. Nyilván konkrétan ezen a képen már késő, de ott a helyszínen kimenni a stég végére és úgy komponálni hogy a tükröződés legyen a lényeg, vagy esetleg magán a parton úgy helyezkedni és olyan nézőpontot felvenni ami összekomponálja a tükröződést a stég képileg megfelelően elhelyezett sziluettjén, stb.
    Szóval nem vitatkozásból írom, hanem csak mert sokszor gondolkozom azon mitől lesz/lehet egy tájkép olyan ami nem csak nekem emlék arról hol jártam, hanem fotóként mások számára is érdekes lehet. Az egyik ilyen, ha maga a hely izgalmas (na ilyenkor könnyű :) ilyenkor bőven elég pár alapelvet betartani) A másik hogy ugyan a hely nem különleges, de pont olyanok a fények, az ég, stb, valami.
    Legalábbis valami ilyesmiket gondolok.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák