Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr_no_Name

    tag

    Sziasztok!

    Pár kérdéssel fordulnék hozzátok, ne haragudjatok ha hosszú leszek:

    Rettenetesen meghíztam az elmúlt egy évben (96kg, 179cm, 25 éves vagyok), lassan a hétköznapi mozgásformáknál is kezdek bajba lenni, néha itt fáj, néha ott fáj. Eljutottam odáig, hogy már tényleg okádok ha a tükörbe nézek, ezért elhatároztam, hogy változtatok az életvitelemen.

    17 éves korom óta edzek hébe-hóba (régen kockahas, minden megvolt), de a kajára soha nem figyeltem. Most szinte minden energiámat arra szentelem, hogy a kajával és a méricskéléssel foglalkozzak, meg akarom tanulni kimérni a kaját az igényeim szerint. Azt olvastam ez a lényege a diétának az izmosodásnak és a szálkásításnak is, tehát minden a kajáról szól.

    Hála istennek már megvan az egzisztenciám ahhoz, hogy annyi pénzt és időt fordítsak kaja témára, méricskélésre, főzésre, vásáslásra, amennyi szükséges, ezért úgy gondoltam minek rendelgessek sokezer pénzért zsírban tocsogó kajákat, ha bármelyik mintaétrendet megcsinálhatnám akár saját magam.

    Olvasgattam a a témában egy keveset és a következőkre jutottam:

    Egy szálkásításhoz az étrend testsúly x 2g fehérjéből, illetve testsúly x 2-3g szénhidrátból kell álljon egy napra, lebontva 5-6 étkezésre + spl folyadék ami persze nem cukros (én zöldteát, feketeteát iszok citromlével, édesítővel).

    Tekintettel arra, hogy 96 kg vagyok ezt valahogy így számoltam ki: 192g fehérje, kb 200-240g szénhidrát egy napra

    a fentit csirkemellből, főtt burgonyából és durumtésztából állítottam össze (utálom a rizst, nem tudok vele mit csinálni, gyűlölöm) kivéve a reggelit mert ott zabpelyhet eszek egy fél banánnal és egy adag fehérjekoncentrátummal (az egyik beef fehérje), de a maradék étkezéseknél marad a csirkmell + köret.

    Ez eddig szép és jó, de a napi kalóriaadagom így kb 1800-1900 kcal lett, ami kicsit ijesztő, mert eddig simán összezabáltam 3000-3500 kalóriát, igaz nutellával meg minden anyámkívjával együtt. Vajon elég ennyi kalória egy napra?

    A másik: fent írtam, hogy utálom a rizst ezért bármilyen tanácsra nyitott lennék amivel ezt a ch forrást pótolni tudnám. Jelenleg durumtésztát és sóba-vízbe főtt krumplit eszek (mindent méricskélve persze, szárazon/nyersen), de ezzel kapcsolatban is szeretném kikérni a véleményeteket.

    Hetente háromszor végzek súlyzós / saját testsúlyos edzést, és 2 naponta tekerek 50 percet szobabicajon (aerob).

    Ezeket a dolgokat nagyjából 1 hete kezdtem el csinálni, és szeretnék ezen a vonalon maradni, de nem tudom jó irányba haladok-e.

    Szeretném kikérni a tanácsotokat!

  • Mr_no_Name

    tag

    Köszönöm szépen a válaszaitokat!

    (#121869) S e t h

    Ehhez azért nem kevés akarás kelhetett, gratula :R (ehhez hasonló eredményt szeretnék látni majd fél év múlva, persze az én arányaimhoz képest)

    Zsír: csak annyit vinnék be amit ezek a kaják adnak, tehát minimálisat + kókuszzsírral főzünk itthon, néha nagyonpici vénusz olaj tehát olyan 30-40g naponta.

    Vásároltam 4-5 ugyanolyan ételhordó dobozt, megfőzök és mennek a hűtőbe a következő napi nyers-pácolt hússal együtt. Ha megyek melózni viszek 4-5 dobozt, ha itthon maradok benyúlok a hűtőbe, leveszem a tetőt, be a mikróba és kész.

    Eddig az is probléma volt, hogy nem ettük meg a kaját. Mindig maradt a fazékban, vagy a hűtő hátuljában valami ami már mászott 1 hét múlva, egyszerűen nem szeretek fazékból szedni és azt melegíteni :D Biztos hülye vagyok...ez a "mirelit" felfogás sokkal jobban bejön, hogy előre megcsinálom, dobozolok, és csak azt eszem meg ami a dobozban van.

Új hozzászólás Aktív témák