Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz Janaboy #167515 üzenetére

    Legjobb helyen vagy. Minél több infót írsz, annál könnyebb segíteni is.

    https://utdetailing.hu/

  • Angel2014

    addikt

    válasz Janaboy #167515 üzenetére

    Kezd a napi életviteleddel. Mit csinálsz mit dolgozol stb..

    Utána írd le mit eszel és mikor egy nap. Cal, Fehérje, szénhidrát.

    Írd le hogy edzel mennyi ismétléssel és mennyi kardióval.

    És ha van kardió mennyi ideig tart ,hányszor 1 héten mikor de vagy du és mekkora pulzussal megy.

    [ Szerkesztve ]

    Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

  • Janaboy

    veterán

    válasz Janaboy #167515 üzenetére

    Ez esetben akkor írok egy hosszabb sztorit 😊
    Előre is bocsánat, ha nagyon hosszú lett.

    Szóval a diétát nagyjából Augusztus végén/Szeptember elején kezdtem (sajnos nem mérlegeltem magam, úgy hogy nem tudok pontos súlyt), elsődleges célom az életmódváltás volt (amúgy igazából még most is az részben). Sokat kezdtem el olvasni a témában és találtam rengeteg infót (így egy IR diétába kezdtem (nem vagyok IR-es, de tetszett, hogy könnyen megjegyezhető). Egész konkrétan a 160 g CH-s diétába kezdtem és nagyjából száműztem a finomított dolgokat és átálltám a lassú felszívódású szénhidrátokra (teljes kiőrlésű dolgok, zöldségek stb). Illetve minden egyéb üdítő helyett elkezdtem szénsavmentes ásványvizet inni.
    Már pár hét után, amúgy éreztem magamon, hogy ennek van hatása, de mivel életmódváltásnak szántam (aminek a mellékhatása a fogyás), így nem mérlegeltem magam, csak később és betippeltem az induló súlyom (amit én 140 kg-ra tettem, bár elég valószínű, hogy ettől amúgy picivel több lehetett).
    Mozgásnak pedig napi szinten sétáltam (3-3.5kmt (kb. 40 perc)), mivel home officeban vagyok, itthon, így korábban szinte semmi mozgásom nem volt.
    Végül úgy alakult, hogy egy barátom miatt részt vettem Október közepén egy léböjt kúrán, ahol sokat mozogtam/tornáztam, túráztam stb. Ez amúgy egész jó volt, itt mérlegeltem először és a kúra alatt fogytam 4kg-t, és végül is „végeztem” 132 kg-al.
    Ott amúgy adtak sok információt az étkezésről, sokat tanultam ott is és végülis annyira belenyomták az emberbe, hogy fogyás így-úgy, hogy most már az életmódváltás (és megszokni az egészséges étkezés) mellett a fogyás is a célom lett.
    Ezután rájöttem, hogy ahogy eddig étkezek az sajnos nem elég jó hozzá, így végül is úgy döntöttem, hogy kalóriaszámolósan fogok étkezni (ehhez amúgy a MyFitnessPal appot használom), itt szépen belőttem, hogy kevés mozgás mellett (ülőmunka), heti 1 kg a fogyási céllal, mennyit kell ennem, ez amúgy a program szerint 1720 kcal. Itt pár nap után világossá vált, hogy csak a kalória így nem elég, hanem szükséges a tápanyagszintig lemenni, így azóta is ezt veszem figyelembe (szénhidrát, fehérje, zsír stb.).
    Persze a mozgást továbbra sem adtam fel, közben rájöttem, hogy nem elég csak sétálni, hanem arra is kell figyelni, hogy mennyi a pulzusom, így elkezdtem tempósabban sétálni. A távolság, idő az változó (kb 3.5-5 km, 40-60 perc közötti), pulzusnál pedig igyekszem 109-120 körül/között lenni.
    Mondhatni nagyon szépen alakultak a dolgok. Az étkezésem az kicsit változó, 1400-1600 kalória között szokott lenni, így alakult úgy, hogy heti 1 kgal mentem lefelé és mostanra 123 kg lettem. Mozgásban a napi gyaloglás mellett, igazából annyi változás állt be, hogy kb 1 hónapig decemberben heti 3-4x csináltam a Nintendo Switch Ringfit Adventuret (nem tudom ismeritek-e), ezeken a napokon álltalában nem gyalogoltam, kb félórás edzéseket csináltam a játékkal.
    A mai helyzet pedig az, hogy kb 2 hete teljesen megállt a fogyás (félkiló mozog le-fel), persze a karácsonyi étkezés is lehetett hatással rá (igyekeztem amúgy itt is betartani a dolgokat, persze picit többet ettem a szokásosnál, de nagyon minimálisan, továbbra is mértem mindent).
    A Ringfit Adventuret abbahagytam, mert visszakellett adnom a Switchet :D
    Így maradt a napi gyaloglás, ahogy eddig. Amúgy már december közepén észrevettem magamon, hogy lenne kedvem a futáshoz, ezért sokat olvastam a témában, de az alapján igazából nem tűnik ajánlottnak még a jelenlegi súlyommal a futás, és most ezért is vagyok itt.
    Jelenleg úgy gondolom, hogy az étkezésem az nagyjából rendben van és lehet a mozgásomon lenne idő változtatni. Szeretnék majd személyiedzőhöz járni, de mivel novemberben ugye lezártak mindent, azóta azzal kell beérni, ami itthon van.
    Mivel nem volt Switch, ezért Youtubeon keresgéltem és már olvastam a HIIT edzésről, így múlthéten elkezdtem konkrétan ezt: https://www.youtube.com/watch?v=H_NB2K0mk6w (cél heti 3x csinálni).
    De közben tegnap olvastam, hogy ez az edzés se nagyon ajánlott nagyobb túlsúly esetén.

    Ebben szeretném kérni a segítségeteket, hogy milyen formában kellene ezt folytatnom tovább?
    Tudom, hogy a fogyás megállása az normális, és lehet amúgy, ha nem változtatok semmit, akkor is megindul egy idő után, de még is úgy érzem, hogy lehet tudnék feljebb lépni.
    Jelenleg két verzió van a fejemben, hogy csinálom tovább a fenti HIIT edzést, illetve a sima gyaloglást, futás-gyaloglásra váltanám, de tényleg nem tudom, hogy ez számomra mennyire ajánlott jelenleg?
    Persze harmadik opció még az lenne, hogy a tempós gyaloglást hosszát, idejét megnövelem.

    Köszi előre is a válaszokat, ha bármi egyéb infóra lenne szükség, jelezzétek légyszi.

    Janaboy

Új hozzászólás Aktív témák