Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz #21221888 #312 üzenetére

    Ja, vicces dolog. Az eddigi évek tendenciái alapján az előrendeléskor lehet tényleg jó áron megcsípni a telefont, de akkor sajnos ott van a minimum negyedévnyi szívás, amire az új hardver miatti összes bugot javítják, szóval tavasztól lesz egy normálisan használható telefonod.
    A másik értelmes pont az év végi (black friday) váltás, amikor párszáz euróval olcsóbban hozzá lehet jutni a telefonhoz, akkor viszont az ember már valószínűleg egy kiforrott, kipróbált darabot tud venni.
    Én így vettem a Note 20 Ultrát, majd 1 évvel később az S21 Ultrát is. Tavaly nem váltottam felfelé, mert az S22 Ultrának semmi értelmét nem láttam. Ha jól emlékszem, az N20U-t és az S21U-t BF-en ilyen 750€ körüli áron vettem, tavaly viszont az S22U még BF-en is 850€ körül ment. Ezek mindegyiket a közepes tárhelyes (256GB) modell volt, a legkisebb nálam kizárva. Ha most azt nézem, hogy a vadiúj S23U 512GB 1190€, akkor év végén durván 300€-val olcsóbban lehet megcsípni. De ha van otthon valakinek pl egy használt régebbi telefonja, írtam, az S7-ért adnak 140€-t, és akkor máris csak 160€ az induló "felár" a november végi (10 hónappal későbbi) árhoz képest, ami lássuk be, nem olyan nagy árelőny.
    Tegyük hozzá, én németországi speciális kedvezményes árakat mondok, de az arányok hasonlóak mindenhol. Valószínűleg az előrendelési komolyabb kedvezmény és az elmúlt évek tapasztalata alapján cserélnek inkább most az emberek. Az előző telódért ugyanis most lényegesen többet kapsz, mint karácsony előtt fogsz, ha éppenséggel cseréled.

Új hozzászólás Aktív témák