Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    Na megjött nekem is a teló, S23U/512GB fekete. Én külföldön vettem, így volt 1050€ egy régi teló leadásával. Egy S21 Ultrát használok bő 1 éve, ahhoz tudok viszonyítani.

    Első benyomások:
    - szép a design, jó a telefon szélének lecsapása, de még mindig az a túlkerekített kijelző...
    - a boot utáni Play Store rengeteg alkalmazás frissítése jó gyorsan lefutott, a telefon csak langyos volt
    - geekbench 1587/5297, ami elég combos, és egyetlen százalékot se merült közben
    - 3dmark wildlife extreme 3860, 12-28 fps-el, 1%-ot merült közben (a sima wildlife maxed out)
    - itt sokan rágörcsöltek az ufs 4.0-ra, hát jelentem, hogy a CPDT nem tudott igazán többet, mint az S21U, írás 430/380 MBs, olvasás 1.35/1.23 GBs, egyedül a random read volt 101/15 MBs, és a memory copy 19/12 GBs. csúcsértékekben persze elverte az S23U az S21U-t, de azok csak pillanatnyi sebességek
    - valaki mondta, hogy tud a telefon töltés nélkül direktben működni játék alatt, hogy ne nyírja az akkut, ez az opció nincs benne a Game Boosterben. utánaolvastam, elvileg már az S22U is tudta, de nem mindenkinél, talán régiófüggő
    - kijelző valamivel fényesebb, de az S21U-éval se volt gond. gyári fóliát még nem raktam fel, csak hirtelen egy régi N20U-ra való olcsót, ez eléggé elszínezi a képet (a széleken látszik)
    - megnéztem a refresh rate-et is, és korrekt: 24p videónál 24, 30p videónál 30, 60p videónál meg 60. menüben 120, és azonnal visszaesik 24-re, ezt tartja. a zárképernyőn először 96, majd 24. AOD-t nem néztem, 24-nél nem volt kisebb. itt még elmondanám, hogy VÉGRE megcsinálták a váltást, az S21U ugyanis korábban alacsony környezeti fénynél (sötétben) beragadt 120 Hz-en, de most besötétítettem, és jelentem, az új is leesik 24-re, és az S21U is most már 60-ra, ahogy kell. ez amúgy ott volt szívás régebben, ha sötétben megnéztél egy filmet, a telefon meg végig 120Hz-en nyomta a 30p videót csak azért, mert sötét van, nyilván nagyobb akkufogyasztással.

    Összességében amit írtak, hogy nincsenek mikrolagok, az igaz. Nagyon folyékony az egész rendszer úgy, ahogy van, nem röcög, semmi gondja. Sebességben nagyon bika, a melegedés így elsőre szinte nincs is (bár ebben az S21U is jó volt!), az akku pedig a tesztekből ítélve sokkal jobban fogja bírni.

    Kamerát nem néztem komolyabban még, de az S21U szintjét már most hozza ezzel az első firmware-el, az meg nekem elég volt eddig is. A Samsungot ismerve nyárra sokat fog javulni, főleg, hogy most már csak egy chipsetre kell optimalizálnia.

Új hozzászólás Aktív témák