Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    válasz Weaver #38263 üzenetére

    A párom dohányboltban szakképzettség nélküli eladóként 5 éve 130k nettó körül kapott, most 300k körül kap.
    Na itt mondtam, hogy azért már ne.
    Emlékszem, mikor általánosban aki 2-es-3-as volt, az ment tetőfedőnek, asztalosnak, kőművesnek, ácsnak, vízvezeték szerelőnek. Aki 3-as-4-es, az autószerelőnek, villanyszerelőnek, a 4-es-5-ös tanulók meg mérnöknek, programozónak, rendszertechnikusnak, könyvelőnek, úgyvédnek, orvosnak. Én is a Deákba jártam, programozó, könyvelő, rendszertechnikusi végzettségem van, sajnos nem fejlesztettem a tudásom, ezért a dos, basic, assembly megy csak. De azért marha fura, hogy az akkoriban sztárszakmának számító rendszertechnikusi számít a felsoroltak közül a legrosszabbnak.
    Már mindenki, orvos mérnök, bármilyen más szakember minimum 3-4-5× vagy még több órabérekért dolgozik, mint amennyit egy rendszertechnikus, rendszergazda kérhet.
    Gyereket most hoztam haza csoportos foglalkozásról 4500ft 45 perc. És 4 gyerek van a nőnél :F

  • Thocy a ZAGY

    tag

    válasz Weaver #38269 üzenetére

    Kétségtelenül van néhány valódi sikertörténet, de azért ne feledjük a mögötte lévő iszonyú mennyiségű munkát sem. Sok kétkezi munkát végző ismerősöm él/élt jól ideig-óráig, de mindannyian rengeteg belefektetett munkával, szinte sosem voltak otthon, nem pihentek, mert majd valamikor egyszer arra is lesz idő.

    Sokan aztán ezen idő előtt belerokkannak, alkoholisták lesznek, ha volt is családjuk, az szétmegy, mert nem csak a pénz kellene, hanem az idő is, amit velük tölt.
    Szóval nem irigylésre méltó a legtöbbjük keresete, azt is nézni kell, ami mögötte van.

    Diplomával sem mindig egyszerű, a feleségem egyetemi végzettségű tanárként, 20+ év tapasztalattal fele annyit sem keres, mint én (nálam szintén vannak sokkal jobban kereső szakik), de hosszútávon szerintem még mindig megéri tanulni (nekem is van diplomám).

    Mondom ezt úgy, hogy sok mindent meg tudok csinálni én is (nyilván, ha a hozzáértő ötös, akkor az én munkám kettest ér), és amúgy csodálom a szomszédom, aki viszont tényleg a két kezével húzta fel a házat, a garázst, a kerítést, a teraszt, a kerti játszóteret, stb., de ő minden nap robotol a munkahelyén is, én pedig nyáron klimatizált, télen jól fűtött irodában ülök, ha pedig mozogni támad kedvem, akkor kocogok/biciklizek, kettlebell, kertészkedek, akármi, mert van rá időm. Mondjuk a három gyerek mellett már nem olyan sok, de azért kis szervezéssel meg lehet oldani napi 20-30-40 percet.

    A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

Új hozzászólás Aktív témák