Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HussarF

    addikt

    válasz Doki16 #29266 üzenetére

    Szerintem azért aránylag kicsi az átfedés azok között, akik fogalmatlanok és leszarják a gumiabroncsokat és azok között, akik vakmerően vezetnek és szükség lenne a maximális műszaki megbízhatóságra (tehát jó tapadásra, stb.). Aki leszarja a kocsit, az általában mazsola. Aki meg boyracer és úgy szarja le, az előbb-utóbb meghal.

    Vasárnap esti sztorim. Még nyári gumikon vagyok. Ugye még 10 fok felett volt még a hőmérséklet és nem volt csapadék akkor. Épp kiértem lakott területről és gyorsítottam, amikor megláttam valamit az úton. Egy faágnak nézett ki, meg valami zacskónak rajta, de volt vagy 40 cm magas, tehát messze nem fért volna el a kocsi alatt. Kicsit tétováztam, először úgy döntöttem ,hogy átmegyek rajta, nem számít, úgyis csak egy zacskó lesz. Aztán ahogy közelebb értem, még mindig nem tudtam eldönteni, hogy mi van az úton, ami elbizonytalanított (ez kb 2 mp-el volt később, mert már 90 km/h körül jártam és a tompított nem világít olyan messzire).
    Ekkor döntöttem úgy, hogy nem megyek át rajta, hanem kikerülöm. Na, ez egy rénszarvas teszt szerű manőver volt már a kis távolság miatt. Egy gyors bal-jobb kormánymozdulattal átkaptam a szembe sávba. Az autó fara túllendült, vadul megindult kifelé és erősen ellen kellett kormányoznom, miközben már a lelki szemeim előtt az árokban láttam magunkat. Így szerencsére sikerült összeszednem a kocsit. Nem ártott, hogy a menetstabilizátor is dolgozott rendesen.
    Azért így tíz fok környékén 10-12 fok környékén már nem tapad be annyira a nyári gumi.

Új hozzászólás Aktív témák