Új hozzászólás Aktív témák

  • süti5

    őstag

    válasz Kornel #9174 üzenetére

    Hát, lehúztam ugye sok szezont a 15-ös téli gumival, de nem szörnyű. Akkor mindig ráfogtam, hogy azért megy vele így, mert téli gumi, de nem, hanem a méret miatt. Valahol olvastam olyat is, hogy egyébként kanyarban is kb ugyanannyira képes tapadni a nem peres kisebb gumi, mint a peres, csak előbb kezd el megcsúszni, a peres meg nem jelez, csak eldobja a kocsit.... Nem tudom, így van-e, de tényleg olyan a ballonosabb gumival a sport, mintha jégen mennél, nem annyira drasztikus persze, de kanyarban döbbenetes, egyszerűen máshogy kell vezetni tényleg. Én mondjuk sokszor régebben is élveztem a 15-ös gumit, indulásnál sokkal könnyebben elpörgeti a gumit, olyan játékosabb, pont a fentiek miatt, szóval nem beszéllek le róla:) Ha viszont állandóan, főleg kanyarban is a sínautó érzést keresed a sportban (ami a 17-es gumikkal adott), akkor nagyon fura lesz a ballonos gumi.
    Ha utóbbit keresed, akkor pattints rá inkább egy szett 17-es téli gumit a nyári felnikre, szerintem az lenne a legegyszerűbb.

Új hozzászólás Aktív témák