Új hozzászólás Aktív témák

  • szombatitomi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Új vagyok felni témában, úgyhogy előfordulhat, hogy bizonyos dolgokat rosszul tudok. Eddig annyira nem foglalkoztatott a dolog, de jövőre új nyári garnitúrát kell vennem, innen jött az ötlet, hogy azok már lehetnének 15"-os alufelniken. Egy 2012-es Fiat Pandáról lenne szó, de még a régi (169) típus. Jelenleg 13"-os lemezfelnik vannak alatta 155/80R13 gumikkal. (A gyári alufelnis abroncsmérete 175/65R14 lenne, ami az enyémtől most 5mm-rel nagyobb kerékátmérőt jelent.) Megpróbáltam nagyjából körbejárni a témát, és ez a típus nagyon megtetszett. A jelenlegi felni 4x98 osztású, 5Bx13 méretű, 58.1-es középfurattal és ET41 besajtolási mélységgel. Ez a MAK megegyező osztású és középfuratú, 6x15 méretű és ET30 a besajtolási mélység.

    Gyorsan kiszámoltam pár dolgot, ezek alapján 7mm-rel lenne nagyobb a kerékátmérő a jelenlegitől, a gyári alufelnistől pedig csak 2-vel. A 185-ös gumikkal elvileg a kerék belső oldala ~4,5 mm-rel lenne beljebb, a külső pedig ~25-tel kijjebb. Elvileg el kell férnie belülről is, és a sárvédőíven sem nyúlna túl, ha lelógatok egy cérnát súllyal a végén, akkor most 30mm van a kerék és a cérna között. Az abroncsok 185/55R15 méretben lennének Cinturato P1 Verde, vagy ContiPremiumContact 5 típusból.

    Hogy látjátok, ez így járható út? Előre is köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák