Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Land

    veterán

    Sziasztok!

    Látom van külön topicja a Wear OS-nek. Eléggé új nekem az okosóra piac, mostanában vizsgálom a helyzetet. Szeretnék órát venni és most úgy érzem, hogy ha már óra, akár lehetne okosóra is. A tech érdeklődésem miatt lehet jobban szeretném, mint egy klasszikus órát, mely az időn kívül nem tud mást (nézek azért bluetooth-tal is vezérelhető klasszikus órákat is: Citizen, Casio).
    Okosórák: számomra megdöbbentő, hogy a gyári, nyílt Wear OS-t mennyire sokan nem szeretik, mennyire rossz egyeseknek a tapasztaluk róla.
    Laikusként az gondolnám, hogy a Wearnek jobbnak kellene lennie, mint egy zárt Huawei vagy zárt Tizen (Samu) alapú rendszernek. Mégis utóbbiakra írják sokan, hogy jobban testre szabható, jobban bánik az energiával, kevésbé lassul be, ritkábban fagy le stb.
    Ezt megerősíti, hogy a külföldi oldalak "Melyik a legjobb okosóra 2019" témájú írásaiban a legjobb androidos telefonhoz való órák nyertesei zárt rendszerűek (pl. a Samu Active 2-je nyert egyik ilyen oldalon) és külön van legjobb Wear-t futtató okosóra nyertes is. Pedig lehetne a legjobb droidos telefonhoz való óra droidos rendszerű is...
    Szeretnék egy szép, nem krumpli méretű órát venni.
    Maguk a tesztek és felhasználói vélemények szerint a Samsung Galaxy Watch lenne az ideális választás (szép kijelző, jó rendszer, jó tesre szabhatóság, jó üzemidő, fizikai lünetta), viszont abból a 46 mm-esnek jó az üzemideje, mely már lehet krumpli lenne a csuklómon. :D
    A Samu Active 2 letisztulabb, kisebb (üzemidőben is szerényebb, de lehet így is lelpiálja a Wear-t futtató órákat), viszont többet véleménye szerint az csajoknak való...
    Amúgy mint szép óra nekem a Fossil 5 gen tetszik, de már magam sem tudom mennyire lenne fosch a rendszere miatt. Üzemidő is kérdéses. A Galaxy Watch akár 2-5 napot is kibír használattól függően. Vélhetően a Fossil ezt nem hozza.
    Mi a véleményetek a leírtakról? Meneküljek a Wear-től? Kissé olyan, mint a kezdetek kezdetén a telefonos droid volt? Tehát butácska, optimalizálatlan, RAM zaváló, fagyogató, de EGYSZER talán jó lesz, de az nem mostanában várható?
    Érdemes várni mostanában megjelenő szép Wear OS-es órára? Köszi!

    Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

  • Land

    veterán

    válasz F.E.K.. #66 üzenetére

    Pont olyan órád van, amit nézegetek a Wearek közül. (Talán nem is nagyon van Weares egyéb ajánlott óra..)
    Van összehasonlítási alapod egy Tizenes Samuhoz képest? Milyen üzemidőt tud a tied? Nyilván felhasználás függő, de ha pl. óvatosan is max 1 nap, akkor az nálam sem lenne több.

    Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

  • Land

    veterán

    válasz F.E.K.. #68 üzenetére

    Valahol egyébként meg lehet tapogatni az órát? Üzletre gondolok.

    Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

  • Land

    veterán

    válasz trance89 #72 üzenetére

    Utána néztem ennek én is és tényleg a Snapdragon 2100 és 3100 eléggé idejét múlt, nagy csíkszélességen gyártott "éhes" processzor sajnos. A 3100 kicsit jobb, mert van benne egy picike segédprocesszor, mely az alap dolgokat ellátja.
    Pár napja néztem még a Ticwatch Prot is. Sajnos abban csak a Snapi 2100 van. Youtuben egyik srác nagyon dicsérte főleg a dupla kijelzője miatt, viszont abban is csak 512 Mb RAM van... Tehát ha kell a jó működéshez 1 Gb, akkor neki nem tudom miért nem lassult be.
    Videói: [link], [link]
    Nemrég jött ki a Pro 4G verzió, melyben már 1 Gb van, viszont a processzor nem változott... RAM szempontjából már jobb lehet.
    Teszt róla (nincs elájulva tőle a tesztelő, 4G+GPS egyszerre fél óra alatt 50%-ot szív le az aksiból:D ). : [link]

    [ Szerkesztve ]

    Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

Új hozzászólás Aktív témák