Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr. Y

    senior tag

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Jelentős mélytesztben vett részt nálam a TicWatch Pro órám, erről szeretném veletek megosztani a tapasztalataimat.

    A rendszert szerintem ebben a topikban nem kell bemutatni, tökéletes, nem akad, gyors, minden, ami kell. Mondom ezt úgy, hogy kezdtem egy Apple Watch-al, majd egy Huawei Watch GT után jött egy Galaxy Watch. Valójában az elégedettségem is a sorrendet tükrözi, az csak véletlen, hogy ebben a sorrendben birtokoltam őket.

    A rendszernek persze van egy brutális hibája. Az Apple Pay után a Huawei-en nem tudtam fizetni az órával, ám a Galaxy Watch buherálást követően alkalmas volt. Erre meg hiába várok, várok, csak ígérik, de semmi. Jó lenne ezen változtatni, mert már buherálva sem működik...

    Amit a jelenlegi órámról fontosnak tartok bemutatni, az az üzemidő különböző körülmények között. Illetve azt is el tudom mondani, mindenek előtt, hogy kiváló a vízhatlansága (bár a Galaxy Watch 5ATM-e után félve vittem bíz alá egy IP68-as órát, persze ebben benne van az is, hogy a Watch GT-met is [ahogy az Apple Watch-ot] a víz nyírta ki, védettség ide vagy oda... Az Apple óráját meg tudom védeni, mert vízbe vittem 3 darabra tört üveggel, tehát azt betudtam annak).

    Nos, nézzük az időket, sorrendben:

    1) SIM kártyás használat, egyetlen töltéssel és 12 telefonálással: Gond nélkül elment egy napot, a következő napra már nem kísérleteztem, nem bírta volna ki. Tehát marad 1 nap az üzemidő.

    2) Repülőgép üzemmód: Aktív WearOS használattal, játszva rajta, Bluetooth zenehallgatás alkalmanként, így is elment 5-6 napot.

    3) Extra energiatakarékos üzemmód: Nos, ekkor ez az óra csak a külső LCD-t használha. Elérhető a pulzus-mérés, lépésszámláló és az óra kijelzése, más nem. A gyártó 45 napot jósolt neki. Ebben az üzemmódban 2 csalódás is volt, az egyik legalább pozitív.
    Kezdjük a rosszal: 1 hét = 1 perc késés. Nos, mint karóra, ez nem éppen bíztató, bár meg kell hagyni, manapság sem az internetre felmászni képes eszközök, sem pedig az ilyen eszközökhöz csatlakozni képes viselhető kiegészítők nem tartalmaznak RTC-t, így talán ez egy elnézhető dolog, amit ráadásul egy ~1 perces bekapcsolás -> azonnali kikapcsolás helyre is hoz. Sajnos ugyanis, az eszköz jellegét tekintve nincs opció ebben az üzemmódban a külső korrigálásra.
    Nézzük a pozitív csalódást, mint üzemidő. Nem tudom, mit számolt a gyártó, de ez a 45 nap hazugság. 168 napot ment el egyetlen töltéssel és kb 6 újraindítással (az idő beállítása végett)!

    Azért írtam le mindezeket, hogy aki esetleg mostanság keresne ilyen eszközöket és fontos neki az üzemidő, akkor tudja, hogy van ilyen eszköz.

    Köszönöm a figyelmet!

    [ Szerkesztve ]

    But who is watching the guardians?

Új hozzászólás Aktív témák