Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Technoman

    őstag

    válasz micafighter #910 üzenetére

    Nagyon jól tudod.
    A jogalkotó a következőképpen rendelkezik, ha a 14 napon belüli elállási kötelezettségednek eleget tettél :

    "A fogyasztó kötelezettsége a terméket haladéktalanul, de legkésőbb az elállás közlésétől számított tizennégy napon belül visszaküldeni, vagy a vállalkozásnak vagy a vállalkozás által a termék átvételére meghatalmazott személynek átadni. A fogyasztónak kell viselnie az a visszaküldéssel járó költségeket, leszámítva, ha a kereskedő eleve vállalta, hogy a terméket maga fuvarozza vissza, illetve ő viseli a fogyasztó elállása esetén is a visszaküldés költségeit. Ha az üzlethelyiségen kívül kötött szerződés megkötésével egyidejűleg a terméket kifuvarozták a fogyasztónak, a vállalkozásnak saját költségén kell azt visszafuvaroznia, ha az jellegénél fogva a termék postai küldeményként nem küldhető vissza." (bkik.hu)
    Tehát 14 nap + max 14 nap , azaz 28 napod van, hogy odaérkezzen.

    Azért egy "Seftes BT"-nél erre nem szabad mérget venni. Ezért van az ilyen sufni cégekkel kapcsolatos ezernyi ügye a Fogyvédelemnek/ Békéltető Testületeknek.
    Jót röhögtem, pár hónapja az egyik sufnis ÁFSZ-én is .

    [ Szerkesztve ]

  • Celithrandi

    addikt

    válasz micafighter #910 üzenetére

    van, 14 napod van jelezni majd 14 napod van a jelzéstől számítottan visszaküldeni ha magánszemély vagy. törvényileg. egyes boltok ennél több időt adnak illetve cégeknek is megadják a lehetőséget erre. Tehát ha kimaxolod 28 napod van, ez pl az alzánál egybe van vonva és 30 nap.

    Mod: Közben látom hogy már leírta más.

    Egyéb esetre nálam most volt 8 ra váltás így ha valakit érdekel 7 és 7a majd gazdát keres. Hetet feltettem, de még árazom, a 7a ra még árat se tudtam belőni.

    [ Szerkesztve ]

    i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

Új hozzászólás Aktív témák