Aktív témák

  • HiperG

    addikt

    Először is elnézést szeretnék kérni, azoktól akik szerint ezért nem kellett volna új témát nyitnom, hanem beleírni ezt valamelyik ezzel foglalkozóba.
    Szóval két gondom lenne:
    1. Körülbelül 10 perces gyakorisággal meglátok egy név nélküli, valamelyik windowsos alapikonnal ellátott alkalmazást a tálcán (olyan windows ablak jel kicsiben, középen fehér). Nem nyílik meg új ablak csak felvillan a tálcán. Aztán úgy 1-2 másodpercen belül el is tűnik. Akár vírus is lehetne, de ezen kívül - tudtommal - nem történik semmi rendkívűli a géppel. Mindenesetre aggaszt ez a jelenség, azon kívül például videonézésnél felettébb idegesítő. Lehet kimaradtam valami új, MsBlasterhez hasonló könnyen terjedő vírus létezéséről. Ez a gond egyébként az előző gépemmel is fenállt, úgy 1,5-2 hónapja, de gondoltam már úgyis kimustrált rendszer ez, majd jön az új gép, friss windows, erre 1 hónappal a friss windows települése után megin felbukkant!
    A következő szoftverekkel futtattam le teszteket friss adatbázissal: SpyBot S&D, LavaSoft Ad-Ware, Panda ActiveScan valamint a Microsoft káros szoftver eltávolítójával. Egyikük sem talált semmi rendkívülit...
    Windows Update-el rendszeresen frissítem a rendszert mióta fennvan (egyébként gyanús, de ezekben a hetekben elég sok új patch jelent meg), aztán még fennvan a Windows tűzfal, nomeg a Linksys routeremé is. Ha valaki tud valamit a dologról, szóljon:)

    2. A Notebook-omban Intel PRO/Wireless 2200BG WLAN kártya van, ezzel csatlakozok a routerem-hez. Ehhez kb 1,5 hete, az Intel honlapjáról leszedett legfrisebb szoftvert/drivert használom. Nem a Windows-al csatlakozom a Routerhez hanem az Inteles szoftverrel, ezzel a PROSet-tel. Na most az a gondom, hogy ennek az egyik fájlja, névszerint az S24EvMon.exe ahogy fut a gép, az uptime növekedése során elkezd őrült méreteket felzabálni mind a fizikai (512mB) mind a virtuális memóriából. Úgy két napnyi folyamatos futás után úgy 700 mB-ot foglalt le a virtuális memóriából, és majdnem 200-at a fizikaiból. Nos a modern elvárások szerint az én gépembe szerelt 512 mB-nyi memória szerénynek mondható, úgyhogy különösen bosszantó tényező ez, de persze ilyen tendenciával, nem okozna problémát felzabálni 1-2 gB-nyi helyet sem... Valamit tenni kéne vele, ötlet?

    Köszi
    HiperG

  • ngabor2

    nagyúr

    ha te is tudod, hogy nem külön topikot kell nyitni, akkor miért teszed?
    [link] pl itt feltehetted volna mindkettőt.

    vírusra: Vírus a gépben: [link]
    wlan: [link]

    ezt zárom. addiktként tudnod kellene, hogy a gyűjtőtopikba járnak a guruk, a kis topikok meg elsüllyednek.

Aktív témák