Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Szten Márs #7423 üzenetére

    Nem állítottam azt sem, hogy 10 perc után hangolja be a gitárt valaki. Azt mondtam, hogy tíz perc oktatás után már tudjuk a metódust. Aztán gyakorlás és menni fog. Ne forgasd ki a szavaimat kérlek!
    Azt sem írtam, hogy olyat állítottál volna, hogy nem születtek volna jó szerzemények. Ezt csak azért mondtam, hogy az ember belegondolhasson abba, mi volt, mi lehetett régen.
    Most is kitartok amellett, hogy egy gitár behangolása nem nagy ördöngösség. Az elsők között kellene megtanulniuk az embereknek. Attól függetlenül, hogy használ-e hangológépet vagy sem. Annak idején valami kópé azt nyilatkozta... talán Paul McCartney, hogy ha megtanultad behangolni a gitárt, akkor már félig tudsz gitározni. Persze ezzel Én sem értek így egyet, de azért érezni belőle valamit. Kinek mi megy át, ki hogyan értelmezi.
    Ami még fontos. Hogy ki mit tűz ki célul. Ha valaki azt tűzi ki, hogy "megtanulok gitározni", az oké, de milyen szinten? Van egy jópár ismerősöm akik meg akartak tanulni, de ez azt jelentette, hogy a csalamádéból tudja az alap akkordokat és azokat a nótákat tudják házibulin/tábortűz mellett - 6 sör után - kísérni. Ehhez szerintem teljesen felesleges a hangológép. De van, aki csak a maga kedvéért otthon akar megtanulni, hogy kibővítse a tudásbázisát, vagy fejlessze/tréningezze az agyát. De aki "komolyan" (na ez mit takarhat?) akar annak sem mondanám, hogy hangoló nélkül nem lehet, és egyszerűen az kell a gitározáshoz. Mert ha ez így lenne akkor sokan ma nem is zenélnének. Nyilván ez egy baromi jó dolog. De a gyökerekről és az alapokról sosem szabad megfeledkeznünk. Szerintem konzira se vesznek fel olyan embert akinek nincs füle egy 6húros gitárt behangolni.
    A gityótanárom szerint a csúszásgátló és a lábtartó a kötelező kellék. A jazzgitáros ismerősöm szerint meg a tudás... meg a húrtekerő kurbli. Kinek mi. Szerintem egy gitár és lelkesedés a kötelező kellék. Azon felül meg tudd behangolni a gitárt magad és nem kell tökéletesen, csak szóljon rendesen. Amúgy rengeteg gitárt nem is lehet rendesen hangolni. Még hangolóval sem. Mint ahogy fentebb írtam az elektromos gityóm mizériáját, de még nem volt időm vele komolyabban foglalkozni (mert itt a fórumon írogatok ;] ).
    A gitár hangolása kismillió helyen le van írva a neten, a google is segít benne.

    "Ne tévesszük szem elől a zene értelmét... könnyen fel lehet ülni saját magunknak, hogy jé, milyen jó fülünk van, de lássunk ennél tovább." - Ezt nem értem, kifejtenéd bővebben? Ennek ellenére mégis reagálok rá. Sajnos azt érzem, hogy a fülem 10x jobb mint a tudásom a hangszerekhez, szóval kb csak kritikusnak lennék jó :P

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák