Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz brickm #37042 üzenetére

    Szóval addig flame-eltük , amíg onnan, hogy nekem van két vacak ebay-es akksim, ami akkor sem bírja 2 napnál tovább, ha nincs rákötve semmi eljutottunk oda, hogy biztos túl magas a nyugalmi áramfelvétel. :DDD

    Nem, amúgy tök jogos, én hoztam fel az elem témát. Nekem a gitár egy mellékvágány a sok közül szóval én az a pali vagyok, aki jó hangulatban bevásárol, otthon meglátja a gitárt és „b+ nem vettem elemet” szóval nekem ez való, hogy rákattintok amikor eszembe jut és kihozza a számba a postás.
    Ezért örültem meg, amikor olvastam, hogy alin van jobb, csak aztán belinkelte és kiderült, hogy annyiért vett a fórumtárs elemet, amennyit én nem költöttem gitárelektronikára mindösszesen pickupokkal együtt. Ehhez képest van egy működő EMG J set a Tobyban a gyárinál nagyságrendekkel jobb hanggal, szóval akkor sem érezném magam hülyén, ha magasabb lenne a nyugalmi áramfelvétele a gyárinál, de hidd el, hogy nem magasabb, csak ilyen vacak az akku.
    Mondjuk nekem az Auchanos csavarozóm is ilyen, hogy töltöm egy napot és megy 1-2 órát, de ha egy másodpercet nem megy, csak kiveszem belőle a maxra töltött akksit a töltés végén, majd 2 nap múlva beleteszem meg sem nyikkan, mert nem tartja meg a töltést. Biztos én teszem tönkre ezeket a vackokat azzal, hogy nem védem őket túltöltés ellen és rajta felejtem a töltőn. Tény, hogy a 9V-os elemet is egy szintén ebay-es filléres vacakkal töltöm. Tojok rá. Mondom még on/ff kapcsolót sem tettem bele. Ha lenne itthon stere jack-em a negatív polaritást rákötném, hogy szakítsa meg a tápot, ha kihúzom. Ez mondjuk jó ötlet. Magamtól nem jutott volna eszembe.
    De ha már ennyit rugóztunk rajta, úgy is öt egyformát építettem és maradt beépítetlenül. A hétvégén megkeresem és rámérek mennyit vesz fel, meg megnézem mi a száma. Már elfelejtettem. A multimat viszont nem mutatom meg, mert akkor azt nem fogjátok elhinni, amit mér. Az is ebay-es :DDD

Új hozzászólás Aktív témák