Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    Sziasztok!

    Gigabyte P35-DS3 rev 1.0 lapról váltok most egy GA-EP45-DS3R rev 1.0 lapra.
    Benne egy Sapphire Radeon 4890, egy Q6600 (G0), és 4x2GB Kingston DDR2-800 memória van, és ezek kerülnek is át az új lapba.

    Tuning kapcsán lenne kérdésem.
    A mostani lapomban alapfeszen hajtom a Q6600-at 3Ghz-en (9x333).
    Ebben az új lapban hogy kell beállítani a tuningot?
    Itt is elég fixálni a PCI-E frekit 100-ra, és az FSB-t 266 helyett 333-ra állítani, valamint a memória visszaosztást beállítani 800-ra?

    Bocsánat ha ostobát kérdezek nagyon, de a P35-ös lapomat ismerem jól, de a P45-ös Gigabyte lapoknál sokkalta több a beállítási lehetőség azt olvastam.

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

  • fanti

    addikt

    Megjött az alaplapom és szépen működik is!
    Egy Gigabyte EP45-DS3R és vettem hozzá a Q6600-amra egy rendesebb hűtőt is, egy CoolerMaster Hyper TX2-őt.

    Ezzel lenne gondom csak, mégpedig az, hogy nem tudom szabályozni a fordulatszámát és így folyamatosan 1800-on tekereg. Három pines csatija van a coolernek. Igaz nem hangos így sem, de ebben a lapban nem lehet szabályozni a három pines ventiket, csak a PWM-es 4 tűsöket?

    Biosban bármit állítgatok a CPU Fan Control-nál, nincs hatással. (Auto/Enabled/Disabled), mindegyikkel próbáltam és 1800-on pörög, a Q6600 meg idlében 30 fokos.

    EasyTune6 tudja szabályozni, vagy Nektek van valami megoldásotok erre?

    Előre is köszönöm a válaszotokat!

    Üdv!
    Fanti

  • fanti

    addikt

    Sziasztok!

    Kezdő P45-ös alaplaptulaj vagyok nemrég (EP45-DS3R 1.0) és lenne egy olyan kérdésem, hogy mennyire fontos a következő beállítás:
    DRAM Performance Control-alatt van ez, hogy
    Performance Enhance..................:Standard/Turbo/Extreme

    Nekem Extreme módban is megy szépen a gépem, kipróbáltam.
    Akkor ez most gyorsít a memórián a turbo-hoz képest valamelyest?
    (Everestel rámértem a memó olvasás/írás/másolásra és olyan 1 - 2 % javulást mértem a turbohoz képest)

    És ettöl nem melegszik jobban valami (északi híd,memóriák,stb...?)

    Köszi a válaszotokat előre is!

  • fanti

    addikt

    Köszönöm a válaszokat!

    Amúgy meg vagyok lepődve, hogy nálam működik az Extrém mód is jól, mert esetemben
    8 GB memória van a lapban, és mindez két darab 4gigás Kingston dual chanel kit formájában.

    pontos tipus : Kingston KVR800D2N5K2/4G, na ebböl van kettő a lapban.

    Igaz, hogy semmi tuning a memóriákat illetően, alapon járnak.

    Az mondjuk érdekes, hogy ha Extrem-re átkapcsolom Turbo-ról, vagy ugyanez de visszafelé, akkor a biosban való elmentés után kikapcsol a gép (ugyanúgy mint FSB emeléskor tuningnál) majd picike idő elteltével magától elindúl. Ebből gondolnám, hogy valami olyasmit állítgat ez a kapcsoló, ami kissé mélyebben belenyúl az alaplap "lelki világába".

    Bár mint említettem, az everest 1-2% különbséget mér Extrem és Turbo között, az pedig akár mérési hibának is betudható.

    Mindenesetre ha megy, márpedig megy, akkor használom az Exrem beállítást.

    [ Szerkesztve ]

  • fanti

    addikt

    válasz WildDaemon #16641 üzenetére

    Nekem anno egy P35 DS3-as lapnál volt hasonló problémám, és az segített, hogy ujra besütöttem a BIOS-t, utána Load Default settings és rendbe jött.

    Nálam is úgy volt, hogy félórát is elment prime95-el, sőtt még a Crysis is szépen ment úgy, hogy mellette videót tömörítettem (Q6600).
    De pl. a 3dmark 2006 alatt a cpu tesztnél mindig resetelt. Mindig!
    És pl. az Everest indításakor is gyakran rebootolt. Tudod, annál is amikor csekkolja a gépedet az elején és egy gyors speedtestet is lefuttat röptiben, na annál reset....

    És a BIOS ismételt besütése után totál rendbejött!

Új hozzászólás Aktív témák