Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HW Junkie

    tag

    válasz Zájec #6057 üzenetére

    Hi

    Alapvetően azért jöttem ide hogy tanuljak a tapasztaltabbaktól, félre ne érts, és ez meg is történt például a http://gorneck23.extra.hu/GigabyteP45.html site hatalmas segítség volt.
    Az ott talált leírások alapján az egyik nagyon hasonló konfiguráció beállításait lemásolva sikerült stabilan 4 Ghz-t elérnem ez máshogy nem nagyon sikerült volna ilyen gyorsan (vagy lehet azóta az auto-n hagyott beállítások kinyírták volna az egész cuccot)
    A loadline calibration téma csak elvi kérdés én azt mondom egy ilyen drága lapra tegyék fel mint opciót aztán én eldöntöm azzal jobb vagy annélkül ugye szól mellette és ellene is érv nekem spéci a tűréshatárhoz közeli CPU feszültség miatt kapóra jönne.

    Egyébként Tom_tol beállításait vettem alapul és változtattam meg némileg hogy a memóriámhoz az eltérő FSB-hez meg alaplaphoz (neki DS4 van) alkalmazkodjon, ehun:

    CPU Vcore 1,45000V
    CPU Termination 1,200V
    CPU PLL 1,500V
    CPU Reference 0,775V
    MCH Core 1,280V
    MCH Reference 0,775V
    MCH/DRAM Reference 0,920V
    ICH I/O 1,500V
    ICH Core 1,100V

    DRAM Voltage 2,160V
    DRAM Termination 1,040V
    Channel A reference: 1,040V
    Channel A reference: 1,040V

    Neki általában magasabb fesszel jött ki a stabil 450FSB míg nekem 471FSB alacsonyabbal ez talán a jobban hűtött lapom miatt van vagy a más típusú memóriám és szerencsésebb proci miatt?
    Sajnos hiába stabil le fogom venni az FSB-t meg a feszt addig amig terhelés nélkül is 1.4 volt alá megy, 3.8/3.9-en de lassú gépem lesz nekem :P

Új hozzászólás Aktív témák