Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lipi67

    veterán

    válasz csigi #18118 üzenetére

    És mén vénülök... :))

    Te! A legjobb, legszórakoztatóbb időszak az Abitos volt, dupla boot ide, vagy oda.
    Szard le a ramokat!!! Nézd meg, hogy mi az a fesz amit szívesen adsz még a procidnak. Utána ezen nézd mi az az FSB amit hoz. Ha kész, 3-5 FSB-t vegyél vissza (ne legyen kicentizve, lazán tudja azt, amit) és utána Smal FFTs teszt. Ha megvagy..na utána ramozhatsz. Attól, hogy x MHz-es a ramod és úgy jön ki (azt szerti a lap), hogy 100MHz-cel alatta fut..Akkor fusson úgy!
    Másik!!! Magas FSB/alacsony szorzó vagy CL4 vs CL5.., vagy szinkron vs visszaosztás --- felejsd el. Olyan minimális a mérhető különbség is, hogy 24/7-ben semmit sem veszel majd észre.
    A HWBOT-on kergettem egy Brazil fazont, a tökömön is csorgott már a víz, mert Ő jéggel stb..dolgozott. Lényeg, hogy MINDENT amit lehet megtettem, hogy wprime alatt megelőzzem. 100x néztem CL4-4-4-8 1106 (asszem) kvra gyengébb mint CL5-4-4-10 1320(5-10MHz+/-). Még 2180-nál néztem (azóta is többször), hogy az akkoriban etalon 8*400 as procihajtás is gyengébb a nagyobb szorzós 9*355-nél, ha a ramokat úgy tudod járatni, hogy csak 50MHz-cel jobban menjenek mint 8*400-nál.
    Magyarul: Nem bűvészkedni akarsz (ismerlek ám!) Neked fix stabil 24/7 kell. Akkor meg ne is nézz más szorzót, ne FSB legyen a cél.

    Hidd el, tom mit beszélek. Én [ilyen hülyeségekre ] is kényszerítem a gépet, mert tudni akarom, tudja-e. (durva a fesz meg az FSB, mi? :) ) Pedig..ezak a teamek ..Tényleg! ESzembe jutott valami! 2db 3200-ast is vettem, 4,5GHz felé is toltam:), de ami most beugrott:
    Ilyen kis procikat pl képtelen voltam összelőni a lappal-rammal! Ott szívtam 3x!!!! is újraindulgatott de. 200-as FSB-n a 3200-at képtelen voltam használni. A Teamek nem szertték.

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Új hozzászólás Aktív témák