Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz wnorbee #1194 üzenetére

    modell vagy szimuláció?

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Imics13

    tag

    válasz wnorbee #1194 üzenetére

    Hi,

    A Parson kérdésén kívül még van egy kérdésem hozzád:
    Melyik verziót ''használod''?

    Mások voltak a lehetőségek V18 és az alatt, és más V19-ben egy (kicsit bővebb) :C

    Több infót írj a problémáddal kapcsolatban. Ha azt kérdezed, hogy lehet-e ilyet csinálni
    akkor a válaszom: igen.

    Üdv,

    www.solidedgest.wordpress.com

  • Imics13

    tag

    válasz wnorbee #1199 üzenetére

    Hi,

    Hát igen a V15-ös nem egy mai gyerek. Az MSC. Sofrware Inc terméke van beépítve
    a V15-be.
    Természetesen Simply motion-t el tudod indítani a szerelés környezetből a szalagsoron lévő 6. ikonnal (sárga kocka alatta nyíl). Átvált a mozgászimuláció környezetbe és ott rögtön kérdezi átváltáskor, hogy átvegye-e azokat a kényszereket amiket te készítettél. Én azt ajánlom, hogy ne vegye át mert nagy lesz a kavarodás.
    Te állíts mindent be. Minden olyan alkatrészt, ami nem mozog köss le a földhöz köt kényszerrel. (JEG a családfában a lekötendő alkatrészen és a földhöz köt parancs asszem magyarul). Azokat az alaktrészeket amelyek mozognak hasonló módszerrel a mozgó alkatrészként definiáld. Figyelj arra, hogy például elég csak a villanymotor tengelyét mozgó alkatrészként definiálni a rajta, hozzá képest merev kapcslatban lévő ékszíjtárcsát mint csatolt v. hozzá rögzített alkatrészként definiáld. (JEG a ékszíjtárcsán a családfában majd csatol (attach to [angolul]) a tengelyhez. Ezek után jöhet a felkényszerezés manuálisan.....

    Csak dióhéjban ennyi...

    Nem egyszerű, a helpet néz át ha elakadsz...

    Sok sikert, ha elakadsz ne add fel kérdezz. Csak hallkan megjegyzem nem vmi felhasználóbarát ez a megoldás, de szerencsére van már más alternatíva:
    [link]

    Üdv,

    www.solidedgest.wordpress.com

  • Parson

    addikt

    válasz wnorbee #1203 üzenetére

    üdv wnorbee,

    SE-vel én ugyan nem nagyon foglalkozom, de nem értem, miért okoz ez ilyen szintű fejtörést. néha érdemes picit más oldalról is vizsgálni az adott problémát. gondolok itt a szijhajtás statikus modellezésén túlmutató dinamikus megoldáson belül egy szijnak a mozgásszimulációjára, ami egyik oldalról lehet hogy jól nézne ki ha elkészülne, de nem biztos hogy különösebb haszna lenne. (Amennyiben fogasszijhajtásról beszélünk, annak a fogak miatt látványosabb lenne az eredménye, mint egy hossz mentén konstans keresztmetszetű ékszijnak.) magyarán szólva, ha létrehoznád is, vizuális szinten semmi pluszt nem adna a szimulációhoz.
    ellenben jogos az észrevétel, hogy mégis csak valósághűbb megoldást adna, ha az áttétel a szijak közlésével valósulna meg a szijtárcsák között. ám amennyiben nincs elég komoly indok arra, hogy egy szimulációban benne legyen konkrétan a szij is (teszem azt egy mechanikai analizis miatt pl) és ráadásként még ékszijról is van szó, akkor nyugodtan mellőzd, mozgás közben amugy sem látszódna semmi, és a megfelelő áttételt pedig definiáld a két szijtárcsa között.
    és hogy miért mindez a vélemény? hát mert a hajtások között a szijhajtás az egyik olyan tipus, ahol a hajtás egyik közlőeleme deformálódik... vagyis neked szimulálnod kéne a hajtás során fellépő alakváltozást a szijban / szij modelljében. ez az egyetlen indok ami miatt elég komolyan megneheziti a dolgot a problémád. ráadásul modell/szimuláció szinten azt is el kellene érned, hogy az adott szij végigfusson a tárcsán, majd elváljon tőle, aztán végigfusson a másikon, majd megint leváljon, és igy körbe... lánchajtásnál már könnyebb az ember helyzete mert ott nincs alakváltozás, fix elemek forognak el egymáshoz képest, de ez a teljes pályán való végigfutás ott is gondot tud okozni... persze mérnöki gondolkozással ott elég ha egy osztásnyit fordulnak a lánckerekek, hiszen utána ujra ismétlődik a folyamatszakasz...
    természetesen ha találsz megoldást a problémádra, az a legjobb, de én spec letettem arról hogy ilyennek nekiálljak... így aztán csak lánchajtást csináltam Pro/E-ben.

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Imics13

    tag

    válasz wnorbee #1203 üzenetére

    Hi,

    Én teljesen egyet értek Parson-val. Gondolom modellezésnél az ékszíjat úgy modellezted hogy az átfogási szögek megfelelnek a szíjtárcsáknak. Ebből következően elég ha csak a ''helyén marad'' marad az ékszíj deformált, beszerelt állapotában. Nem ad semmi plussz
    információt az ékszíj forgása nincs értelme bajlódni vele, hacsak nem tele vagy SE programozási műveletekkel. Persze más volna a helyzet, ha az ékszíjhajtásod variátoros lenne, ott fontos volna a szíj deformációja..... De nem ez a helyzet. :C

    A csiga és a csigakerék között az áttétel segítségével (sebesség) tudsz kapcsolatot készíteni a simply motion modulban.

    Üdv,

    www.solidedgest.wordpress.com

  • Imics13

    tag

    válasz wnorbee #1211 üzenetére

    Hi,

    A SE V15-nek ezt a modulját kell használhod (lehet, hogy nem voltam elég egyértelmű):

    [link]

    Azt pedig gyakorlatilag ki kellett számítanod, hogy milyen sebességgel (kerületi) forog a csiga és fogaskerék... ''Innen már egyszerű a dolog...''
    Ezt az értéket kell megadni a mozgások jellemzőinek.

    Üdv,


    www.solidedgest.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák