Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tycon

    tag

    válasz Atlantis #6683 üzenetére

    Hát nem sikerült olyan paramétert kreálnom, ami olyan mint a PTC material, és listás. Látom, hogy annál van egy olyan hogy "Restricted". No, olyat nem sikerült, ha attól lenne listás.

    fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

  • Szepy2884

    tag

    válasz Atlantis #6683 üzenetére

    Hát ugye tanulmányaim és szakmai tapasztalataim során én is végigjártam a ranglétát a körzővel vonalzóval szerkesztgetős kézi rajzolástól a Catia és ProE-ig.

    A kézi szerkesztgetésről áttérni az AutoCAD-re az nagy élmény volt, de az AC-ről áttérni az Inventorra, maga volt az álmaim netovábbja.

    Inventorrol nekem Catia-ra kellett állnom. Hát az eleinte maga volt a kínszenvedés, annyira külömbözik a kettő. A logikát akkor még nem is említem.

    Most ProE-t használok. Ezzel korán sem szívtam annyit mint a drágalátos katikával, de ez az itteni kollektívának is nagy mértékben köszönhető. A kezdeti nehézségek ellenére még is a Catia áll eddig hozzám a legközelebb. Talán mert abban sokkal több kihívás volt.
    Nekem nagyon hiányzik a ProE-ből többek között a multibody. Viszont a proE felület kezelése sokkal logikusabb és egyszerűbb mint a Catia-ban volt. (Cserébe fele annyit sem tud mint a Catia, de eddig nem volt gondom, szóval feladat függő is a dolog.)

    Most visszatekintve a kézi rajzolás olyan mint a gyaloglás
    Ehhez képest az AC olyan mint a biciglizés
    Ehhez képest az Inventor olyan mint a Peugeot 205 GTi
    Ehhez képest a ProE olyan mint egy F1-es Ferrari
    Ehhez képest a Catia olyan mint egy Űrsikló :DDD Számomra bonyolultabb de kiaknázhatatlan képeségek rejlenek benne, amivel akár a holdat is meglehet kerülni :C

    [ Szerkesztve ]

    A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

Új hozzászólás Aktív témák