Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz buci #611 üzenetére

    nos. akkor szépen sorjában, de azért az egyszerűbbet venném előre. lépések új fólia létrehozására kb igy:
    1. layer tree
    2. jobb klikk/new layer
    3. megadod a nevét, pl. style_curves, és akár az Id-t is...
    4. ráklikkelsz vagy a modelfában a featurokra vagy (és ezt ajánlom) kijelölöd a modelltérben a görbéket, vagy ha ugy tetszik akár az egész modellt, ha a bal klikket nyomva tartva huzol a modell köré egy négyzetet
    5. a contents fül alatt amiket mégsem szeretnél a layerre tenni, pl sikok, felületek, stb, azokat kijelölöd, és remove - ez utóbbi azért tutibb, mert igy nagyobb modell esetén tuti az összes curve felkerül erre a layerre (a plusz jelek a status alatt pedig azt mutatják, hogy aktivan van e jelen az adott elem a layeren, vagy épp inaktivan. értelemszerűen az include parancs ellentetje az exclude)
    6. OK
    7. jobb klikk a layertree-n az adott layerre és hide
    8. ha véglegesiteni akarod ezt a beállitást, hogy a modell következő megnyitásakor is hide-olva legyen, akkor: view/visibility/save status, esetleg még egy biztonsági mentés ;)

    config.prro-ban nem kell állitani semmit

    súgjátok meg nekem hogyan tudok ide képeket linkelni, és akkor a másikat is megmutatom ha sikerül

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Parson

    addikt

    válasz buci #611 üzenetére

    nos akkor nézzük a keményebb diót.

    megnézegettem ezt a style-os felületi problémát, és lőn ahogy mondtátok, nekem sem csinálta meg, akárhogyan próbálgattam, 3-4 megoldással... aztán kissé belemásztam elméleti szinten, vagyis matematikai sikra lebontva a témát. némi gondolkodás, és telefonos konzultáció pár kollegával azt az eredményt hozta, hogy felesleges erről beszélni, mert a tükrözés magával hozza a másodrendű kapcsolatot is a két felület között, csak épp ezt a proe nem jelöli...

    amugy köszi a csavarrugót Buci, mindjár meglesem azt is

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák