Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheVeryGuest

    senior tag

    Eccer játszottam hasonlót, fénykép és GPS koordináták alapján kellett megtalálni dolgokat az erdőben. A legtöbb kidőlt fatörzs meg kő volt, amiből egyik olyan mint a másik. Azért jó volt.

    Mellesleg érdemes felhívni rá a figyelmet, hogy ha minden igaz természetvédelmi területen tiltott a geocaching. Legalábbis a Bükki Nemzeti Park területén biztos.

    “Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

  • TheVeryGuest

    senior tag

    válasz Kalandor #21 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a GPS ellen lenne kifogásuk, inkább az ellen, hogy falkában csörtető baromarcúak láda után kutatva feltúrják a fél erdőt.
    Nem vágom miért nincs inkább valami hasznosabb feladat a GPS-szel kapcsolatban. Pl mikor éppen csináltuk a ''Bükk 900-as csúcsai''-t és alig találtuk meg a pecsételőhelyet kifejezetten hasznos lett volna egy GPS meg a kordináták. Szét is néztem GPS vevőt lehet venni vagy 30k-ért, de értelmes koordinátákat szinte alig találtam hozzá. Ezért le is tettem róla.

    A szabályzatban ez van a geocaching.hu-n.
    ''Ha a geoládát magánterületen, illetve fokozottan védett természetvédelmi területen szeretnéd elhelyezni, mindenképpen vedd fel a kapcsolatot az illetékesekkel, és kérj engedélyt! Nem lenne szerencsés, ha bárki egy ilyen konfliktus miatt téves képzeteket alakítana ki a geocaching-gel kapcsolatban.''

    “Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Új hozzászólás Aktív témák