Aktív témák

  • Gyurmogi

    csendes tag

    Sziasztok!

    A fenti kártyával gyűlt meg a bajom, de nagyon. A következő a történet:

    Miután ráébredtem arra, hogy Vistán nem fut minden számomra szükséges program, "downgrade"-eltem XP-re.
    Természetesen a notebookom haladó szellemiségű gyártója, nem támogatja a jó öreg XP-t. Se baj! Mindenhez találtam drivert, de a videokártya kifogott rajtam.

    Próbáltam módosított drivereket több verzióval is - laptopvideo2go, DOX -, találtam egy driver módosítót, ami a 9600GT driver ini fájlját módosítgatja, hogy feltelepüljön, és még az nVidia honlapján is találtam egy beta drivert, ami jó XP-re, de egyik sem működik! Ugyanis:

    Amikor belépek az XP-be és megjelenik az asztal akkor történik valami. Hogy mi, azt nem tudom, de még az összes program betöltése előtt, az egész asztal sötétebb árnyalatúra változik. De úgy, hogy még az nVidia beállításoknál a Színkorrekciók menüpontban sem tudom korrigálni. Na ez igen idegesítő, ugyanis a vörös szín iszonyat túlteng, és így fényképeket retusálni lehetetlen! Meg egy képem sem úgy néz ki, ahogy kellene. Komolyan mondom, hogy driver nélkül szebb minden kép. Egy szín sem stimmel, mivel a kék sem kék teljesen, inkább enyhén a lila felé hajlik. Minden elég kontrasztos. Ez a színhiba a játékoknál is jelentkezik természetesen. Vistán ilyen probléma nem volt, ott szépen megjelent minden.

    Szerintetek mi lehet a megoldás erre a problémára? Van valaki aki beüzemelt már ilyen kártyát, és hibátlanul működik neki? Honnan szerezett drivert, ha igen?

    Köszönöm a segítségeteket!

    "My shoes are too tight, but it doesn't matter because I have forgotten how to dance."

  • Bordoi

    őstag

    Itt tedd fel a kérdésedet, vagy használd a keresőt.

    Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Aktív témák