Keresés

Aktív témák

  • BaKeSZ87

    senior tag

    válasz fero02 #4746 üzenetére

    HSI chipet írta el Sándor -P20- és kijavították. Ennyi. :D Nincs olyan hogy SLI chip.

  • moongoose

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz fero02 #4746 üzenetére

    bátran ráköthetsz akár 6 db vga-t is(ha lehetne) és a cpu-t...bármit. :DDD
    Annyira fel sem tudja melegíteni a vizet.
    A radiátor mérete meghatározó.
    Pld 1 ifa hűtő megteszi akár passzívba is a 2db vga+cpu+hsi+northbridge-t.
    Ventivel egy 50*20*5 cm-es hűtőfelület, szintén.
    A bemenő és kimenő víz között alig mérhető hőmérséklet különbség.
    A vízhűtés lénye...alacsony hőmérsékleten tartja a hűtendő felületet amiatt, mert az áramló víz állandóan egy bizonyos hőmérsékletű, és nem engedi, hogy a blokk felmelegedjen. Így marad hideg a gpu.
    Idővel természetesen ha nincs megfelelő szellőztetés, abban az esetben a víz is átmelegszik.
    A levegő hűtés más elven működik. Ott a blokknak fel kell melegednie, amiről aztán a venti lefújja a meleget . Itt egyszerűen nincs áramló hideg anyag. Ezt te is tudtad gondolom.
    Sajnos olyan hőátadó anyag nem létezik szilárd halmazállapotban, ami igen gyorsan képes lenne 75w hőt eldisszipálni.
    Nem tudom mennyit sikerült átadnom így, de a lényeget talán megértetted.
    Én mindkettőt használtam..és meg kell mondjam a levegő egyszerűbb, ezért tértem vissza rá.
    Ha tuning maximalista lennék, akkor visszakötném a vizet.

    Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz fero02 #4746 üzenetére

    Bocs az elírásért, de nagyon reggel volt még, és alább ( Vagy fentebb?? :F a lényeg hogy elébb... ;] ) különben is kifelytettem a véleményem ezekről a rövidítésekről.

    Szal az én zsugán AGP-s és a szerencsétlen zsugára raktak egy AGP / PCI-E illesztő csípet ami szintén szeret hőt generálni. Nos reggel hirtelen felindulásból elkövetett üzenetírás során követtem el azt a főbenjáró bűnt, hogy azt a nyüves HSI csípet le SLI-ztem (ami meg aztán nem is létezik... ;] ;] ). Szal ha AGP-s zsugát veszel, akkor olyan blokk kell ami azt is hűti.
    De ha jól veszem ki az üzidből, két zsugát szándékozol vásárolni, és együtt üzemeltetni őket. Nos ezen esetben ha jól tudom csak PCI-E -s zsuga kerülhet szóba, azokon meg nem kell a gagyi AGP-s örülettel foglalkozni... :U

    Akkor innentől OFF.... :(((
    Sztem teljesen felesleges külön körre tenned a cuccost. Ha mindenképpen trükközni akarsz, akkor kösd a bejövő ágra közvetlenül a két sorba kötött GPU blokkot, párhuzamosan az összes többi kacattal. Pl CPU; NB; SB; HDD; STB...
    Több rövidítés ami idevághat most nem jut az eszembe....;] ;] ;]
    Sztem kukkants be ide:[link] ha egy jól összekutyult vizes cuccot akarsz látni.. :B ;] ;]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

Aktív témák