Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz CsodaPOK #3400 üzenetére

    szerintem a bolton múlik... ha rendesek, akkor a papírmunkával tudnak annyit variálni, hogy neked jó legyen, de ha g*cik, akkor nem->akkor mindenféleképp hétfőn be kellene vinned, hogy a 3 munkanapban bennelegyél :S ismertem anno olyan boltost, aki gari lejárta után még hónapokkal később is képes volt elintézni sokmindent az ügyfél érdeke miatt... (...de ritka az ilyen)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz CsodaPOK #3411 üzenetére

    a 4. pontba szerintem bele lehetne kötni fogyasztóvédelem oldaláról... nem lehet ilyenre kötelezni a vásárlót, hogy gariidő végéig mindenféle dobozt őrizgessen... fene tudja, mennyire veszik ezt adott helyen komolyan, de akkor sem szép...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz 04 #3434 üzenetére

    ahogy tudom: lényeg, amit a nagyker mond... hiába reklámoz egy cég örökélet garival 1 terméket, ha a nagyker csak 1-2évet ad rá... ha az lejár, akkor intézd magadnak a gyártóhoz való visszaküldést :S azért csinálják, mert x év múlva nem akarnak szívni rég kifutott termékek gariztatásával...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Chosen #3437 üzenetére

    szerintem annyit tudsz, hogy megpróbálod eladni és lenyeled a különbözetet :S van bolt, ami kicserélné, de ha tényleg ilyen ramaty ez a változat, akkor nem szívesen szenvednének vele szerintem ők sem (érthető is valamilyen szinten a dolog a szemszögükből nézve)
    garanciális probléma az, ha mondjuk nem működik, vagy bizonyos gombjai szórakoznak... elrontásra meg hadd ne adjak már tippet, mert ez szerintem nem etikus dolog :B én próbálnám inkább eladni...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Gyuri27 #3453 üzenetére

    egyetértek... én olyan helyen vásárolok, ami nem túl drága, de nagyon megbízhatóak... most volt egy pár hetes garis ügyem velük: alaplapom ethernet vezérlője megmakkant, mert jött valami túlfesz... elvileg nem lett volna jogos a javítás/csere, de megcsinálták nekem szó nélkül (és persze másoknak is megcsinálják...) pedig a 12ezres, féléves lapomat buktam volna... mivel cserelapot nem tudtak adni, vettem 12ért egy am2+-ost (amúgy is akartam már), ezt meg úgy néz ki, lepasszolom majd így garival... párezret bukok rajta, de úgy fogom fel, hogy nem 12ezer a bukta és am2->am2+ upgrade meglett 1kalap alatt... de ők gariztak már le mondjuk cd-romot is, amiben felrobbant a lemez... (ez sem lett volna jogosult garis cserére, mert az ilyen jelenséget legtöbb helyen a lemezre kenik)

    mustárral viszont járt úgy ismerősöm, hogy megvette a 30ezres vga-t, hazavitte, kibontotta, látta h le van róla törve valami kondi... visszavitte és elküldték halál f@szára csomónak, hogy biztos ő b@szta el... no comment... pedig nem tanyasi barbár paraszt volt a gyerek, aki szaroslapáttal vette volna ki a kártyát a dobozból...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz jekisa19 #3537 üzenetére

    ez elég durva... miben jobb? a hdd-ben? :( az édeskevés... az integrált sis grafikus vezérlőkkel nekem nincsenek túl jó élményeim... anno egy agyonintegrált, sis vga-ra épülő lapba rakott p2-vel a grafikus teljesítmény rosszabb volt, mint egy p1+s3 virgács kombóval... én inkább kerülném... vagy csak a boltnak lenne jobb, ha belemennél? úgy tudom (meg ahogy korábban is írták) nem vagy köteles elfogadni a cserekészüléket, ha az neked nem felel meg... lehet h megér még 1-2 kört a fogyvédelemmel való fenyegetőzés meg a panaszkönyv kikérése... ha értesz hozzá és azonnal levágod, hogy a tiédhez képest mérföldekkel gyengébbet akarnak adni, akkor tedd szóvá... voltam én már olyan helyen, ahol ha hülye lettem volna, szívbaj nélkül átvernek... több helyen is bepróbálkoznak az ügyfeleknél... kerülöm is az ilyen helyeket... vannak azért szerencsére szép számmal normális boltosok is... :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz jookomak #3728 üzenetére

    én garis alaplapot úgy adtam el, hogy másoltam a vevőnek a számlából 1 példányt (nekem egy vga+1lap volt a számlán és a vga-t még használom), emellett meghagytam neki, hogy ha gond lenne és szórakoznának a boltban, akkor keressen engem... de szerintem biztos nem lehet baj, mert az alapján a papír alapján simán be tudják azonosítani, hogy náluk lett vásárolva és egyébként sem kukacoskodók... szerintem te is másolj egy példányt a részére...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák