Új hozzászólás Aktív témák

  • Asbee

    veterán

    Sziasztok!

    Más topikba már írtam, bemásolom ide is.

    Leírnám az esetemet, illetve kérdezem szerintetek tudok-e valamit az ügyben tenni vagy reménytelen. 01.17-én Az Extreme Digital-tól vásároltunk a győri üzletükben személyesen ( nem neten rendelt, személyesen átvett) egy HDD-t. Hazahoztam, nem ismeri fel semmi, kattog, súrlódó hangot ad ki. Egyértelműen hibás. Külön jól átnéztem, nincs-e rajta semmi sérülés vagy egyéb dolog. Nincs. Mondom oké, mehet gariba. Jeleztem is másnap ezt, emailben, mivel Sopronban lakom így nem tudtam azonnal bevinni. Mondták semmi gond, vigyem be az üzletbe és három nap múlva cserélik amíg érkezik hozzájuk új vinyó. Bátyám leadta 24-én. Kaptunk róla egy jegyzőkönyvet, hogy bevizsgálásra átvéve. Most ezen van egy olyan pont hogy ügyfél észrevétele. Ez később lényeges lesz. 29-én hívnak telefonon, hogy a terméken külsérelmi nyom van, a sarkain, nincs garancia küldik vissza. Már akkor is csodálkoztam, mondtam is hogy ez hogyan lehet. Megjött ma a vinyó és tényleg, van a sarkán sérülés, teljesen jól látható. Tisztán emlékszem a sarkain ilyen sérülés nem volt. Nem feltételezek én senkiről rosszat, de hogy ez a sérülés nem nálunk keletkezett az biztos. Persze ez így utólag az életben nem fogom bizonyítani. Számomra ami furcsa, aki átvette a vinyót, simán fel kell volna, hogy tűnjön neki ez a sérülés. Azt nem tudom mondjuk, hogy az átvevő köteles-e hirtelen megvizsgálni és jelezni-e ha lát valamit. Szerintetek tudok valamit csinálni?

    Arra hivatkoznak, hogy Az átvétel során nem tapasztalható károsodások rögzítésének hiánya, nem zárja ki azok átvételkori meglétét. Tehát akkor lényegében én bármit leadok náluk gariban, és ha ahhoz van kedvük, csinálnak rá sérülést, majd én nem szólhatok semmit. Amúgy megnéztem jobban a vinyót. A felső részén lévő sarkokon van két "pöcök" amik be vannak törve kicsit hajolva és ferdén lekopva. Nézegettem, hogy ha leejtem a vinyót akkor így sérülne és rájöttem hogy k..vára nem. Maximum ha pontosan a sarkára ejtem, azt is kétszer mert másképpen van a törés mindkét sarkon. Már ez is gyanús... Ezt vagy földhöz vagdalták vagy szépen valamivel beverték...

    A vinyót egyébként az átvevő megnézte, nem látott semmit.

    Tudok valamit csinálni? Forduljak fogyasztóvédelemhez?

Új hozzászólás Aktív témák