Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shin Chen

    tag

    Sziasztok!
    Régóta tervezek valami belépőszintű gamer gépet venni.
    Az Acer nitro sorozat kevésbé dràga tagjai érdekeltek volna viszont arra sok panaszt tettek hogy gagyi a hűtés meg amúgy is minek.. így elkezdtem kacsintgatni az amd Apu-s megoldàsai felé, azok újabbak is, meg kevesebbet is fogyasztanak, àrban sem egetrengető magassàgban vannak...
    A két konkrét lapos ami felkeltette az érdeklődésem:
    Amd. https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-3-a315-41-r1yz-fekete-matt-kijelzo-mar-2-ev-garanciaval-nxgy9eu014/9311/

    Intel. https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-5-a515-51g-384h-piros-matt-kijelzo-mar-2-ev-garanciaval-nxgvneu003_win/9026/

    Mi lehet esetleg alternatìva ezekre?
    Főleg net+filmek néha talàn valamelyik far cry, lol, esetleg
    elvétve kipróbàlnék egy két újabb cìmet is, persze nem ultra felbontàssal...
    A vàlaszokat előre is köszönöm!

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

  • Shin Chen

    tag

    válasz TheNewDawn #23442 üzenetére

    Akkor is felejtős a nitro ha nem használom agyon?
    Viszont azt néztem passmark szerint a 2500U erősebb mint a 7300HQ? ebben mi a ráció?

    Mostani asus K53 TK napi 8 órát megy folyamatos terheléssel de szépen bírja... Igaz a rögzítő csavarok majd' mind kipattogzottak belőle a hő miatt :U

    [ Szerkesztve ]

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

  • Shin Chen

    tag

    válasz TheNewDawn #23450 üzenetére

    Akkor már ennyi erővel marad a mostani asus, aztán ha jövőre adná az ég jönnének ki új generációs kártyák talán beruházok valami erősebbre... most is 40-50 Fps-el tolom a lolt és társait :(

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

  • Shin Chen

    tag

    válasz TheNewDawn #23453 üzenetére

    Ebben a kategóriàban ezek szerint csak erősen kompromisszumos masinàt kapok, ha még a gamer alsó kategória szóba kerül azt mindenki köpködi...
    Lehet abba is hagyom a jàtékot nem kell az nekem, csak a pénzt meg az energiàmat viszi :/ -hiàba volt eddig is csak hobbi szinten-

    [ Szerkesztve ]

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

  • Shin Chen

    tag

    válasz TheNewDawn #23491 üzenetére

    Ilyesmire gondoltàl? Ezen az àron ez a legjobb felszereltség amit talàltam (win és SSD nélkül...)
    Hopp link lemaradt :D
    https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-5-a515-51g-51jp-fekete-matt-kijelzo-mar-2-ev-garanciaval-nxgtceu002/8348/

    [ Szerkesztve ]

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

  • Shin Chen

    tag

    Sziasztok!
    Lehet nem ide tartozik, de használ valaki HP pavilion 'gaming' laptopot?
    I7-8750H-val mondjuk.

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

  • Shin Chen

    tag

    válasz [-HERO-] #33551 üzenetére

    Muteromnak Lenovo Yoga van, netezésre használja csak, teljesen megfelelő, mikor hd filmet néztünk azért már melegedett rendesen :)
    Hugomnak Lenovo IdeaPad 330 15 ikb 7200u+940m de a Sims 3-4 még fut gyulladás nélkül, bár közel áll hozzá :U
    Bad Company 2 médium beállításokkal fél óra alatt úgy felfűtotte hogy inkább hagytam :D
    Szóval nem feltétlen a gyártó a hibás, hanem a rosszul megválasztott felhasználási terület.

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

  • Shin Chen

    tag

    Sziasztok!
    Apróról beszereztem egy HP Gaming Paviliont, és ha nem bánjátok megosztanám a tapasztalataimat.
    (Egyrészt dicsekedek a kicsikével, másrészt kihúznám a negatívumokat.)
    A hardware.:
    15,6" 60Hz IPS, i7-8750H, 16Gb 2666Mhz (Cl19) SK Hynix, Gtx 1050 4Gb, 128Gb NVMe SSD + 1 TB 7200Rpm HDD, akku 54Wh körül van de 94%os.
    A software:
    Win 10 64bit + driverek + AutoCad 2019 + LoL + BF3 + For Honor
    Namármost az elején leszögezném hogy nem vagyok vérbeli gamer és bár talán a gép sem az, hozzám hasonló kocajátékosoknak releváns lehet :)

    Kicsomagolós videókat lehet nézni, ez egy német billentyűs változat, fehér bill. világítással, nagyon bejövős, se nem vékony, se nem vastag, szóval igazi középútnak tűnt viszonylatokban. (Még Aw gépeket néztem, szemeztem a Clevoval is, de passz, ez lett.)
    Tehát kibontás után be is kapcsoltam, 5s alatt bootolt :Y , még az eladó által felrakott benchmarkos progik voltak rajta, úgyhogy csináltam egy Win visszaállítást ami úgy saccra 30p alatt meg is volt.
    Ezután sebtében gerincre is vágtam, nem szöszöltem, ment fel egyből a ForHonor(FHD medium) meg BF3(FHD Ultra).
    Itt voltak kisebb akadások a játékmenetben, mert a drivereket még nem tettem fel így kb 30Fps-t szedtem ki IGP-vel lowon :DDD ->driverek telepítése után feléledt. :B

    Első negatívum már bekapcsolás után: képzeljétek el egy felszállásra készülő Airbus hangját. Valami ilyesmit hallottam mikor felpörögtek a ventik. Nem is értem idle miért kell maxon járatni erre tud valaki megoldást/progit?
    Játék alatt meglehetősen hangos, kb a fent említett hanghatás, az viszont tartósan.
    Hűtőpadot ekkor raktam alá, de meg sem érezte, csak hozzáadódott a hangzavarhoz. Itt tettem fel a fülest.
    Ekkor leesett a tantusz hogy korábban elforraló hőmérsékletekkel jellemezték a 8750H-t.
    Benchmark progik: HWinfo64, Intel xtu, passmark software. (benchmark képek eredmények igény szerint később.)
    Szóval progik telepít, másik monitorra kihúz- áll leesik.
    Ebből következően nem is lepődtem meg: HWinfo szerint a CPU package 95C°,CPU max 96C° fokokat nyaldosta.
    Azért ez kicsit sok nem? :DD

    Ekkor jött az IXTU amiben így első alkalpmmal nem mozogtam túl otthonosan, csak a short power maxot offoltam ki, mert azért az a 90W-os boost kicsit soknak tűnt.
    Alapbeállítás egyébként a 45W boost tdp volt + 90W Turbo B. power max.
    Hőfokok itt sem javultak, így utána olvastam és az UV-t is megpróbáltam.
    Sok próbálkozás és állítgatás során -0,030V-tól elmentem egészen -0,200V-ig, ahol végül is kifagyott.
    Hőfokok itt már javultak, beálltam -0,165V-ra de a 91C°-t így is el-elérte.
    Itt már a Boost TDP-t kezdtem piszkálni, 35W-on már 89-90C° alatt maradt,
    de nekem még az is sok nak tűnt, így levittem 25W-ra és itt már 86C° körül mozgott a package/core max temp.
    Hűtőpaddal-nélküle utóbbi fokokat nagyjából tartja az alábbi beállítással: Turbo boost TDP limit 25W , offset -0,165V, TBSP off.
    Mélyebben nem mentem bele és fejből nem tudom a pontos frekiket/tempeket, kérés/kérdés esetén mutatok képeket.

    Érdekességképp hogy a GPU-ról is szó essen: a GTX 1050 csúcsra járatva pad nélkül 80-85C° körül van, paddal 70-80C°....:Y

    Sum:
    Tényleg merész dolog alapbeállítások mellett játékra adni a fejünket,
    az egyetlen fagyástól eltekintve ahol -0,200V offsetet kapott teljesen stabil és megérte azt a pár óra babrálást, hogy a tempek a megfelelő mederbe kerüljenek.

    Autocad és asztali idle/ filmnézés netezés mellett alapbeállításokkal 4,1Ghz 1/2C Turboval 45-60C° között mozog, nem akad nem röcög semmi. Verdict erre van használva nagyrészt, így nekem teljesen megfelel.
    Ha van rá igény, lehet írok egy logout cikket képekkel, mérési eredményekkel, beállításokkal fűszerezve :)

    Egyetlen dolog amit nem értek: LoL-ban végig 79C° maxokat produkál, viszont meccs végén néha beszakad, vagy nem is tudom mert felugrik 91-92C°ra....
    Erre valami tipp hogy miért lehet? Máshol nem csinálja csak a lolban és csak a meccs végén kilépés előtt/ közben.... :F

    Köszönöm ha végigolvastad, megjegyzéseket, észrevételeket szívesen fogadok! :R
    Képet valamiért nem tudok mellékelni...

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

  • Shin Chen

    tag

    válasz Mikulásbá #33971 üzenetére

    Komolytalan játék lesz csak, mint írtam lol, BF3, esetleg egy két alkalom fortnite. Főleg AutoCad és egyéb 3D programmal használom. Szerk: ezeknek épp az erős single core teljesítmény igényük nagy. De lehet tévedek.

    [ Szerkesztve ]

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

  • Shin Chen

    tag

    válasz kdavid23 #33976 üzenetére

    :R
    Most este megint nekiültem toltam egy kis BF3-at, fhd/ultra mellett max 85c° a CPU max 80c° a GPU.
    Még fél év garis, addig nem igazán szedem szét, majd utána :B

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

  • Shin Chen

    tag

    válasz fgeth #36885 üzenetére

    Próbáld meg a Milyen laptopot vegyek? című topikot.
    Amit szoktak ajánlani Gamer laptop belépő a Dell G5, 300+k HUF.

    A Dell G3 felejtős, főleg a 8750H-val. Azt a procit egy rendes házban is húzós lehűteni. Próbálj 8300H-t nézni helyette. Ugyanez a helyzet az Acerrel.
    A Lenovoban nem vagyok biztos, de a Legion széria alsó háza sok kritikát is kapott főleg hűtés és garanciális téren.

    (Nekem egy HP Pavilion 15 gaming van, 8750H+1050, de ha terhelest kap pl AutoCad olyan 50-75 C° között van a CPU hűtőpaddal. Anélkül 85ig is felmegy mikor az irodában vagyok és papirkupacok szigetelik körbe.
    Játék alatt a procira kell az UV+ power limit, mert pl Frostpunk 1080p/High mellett felmegy 97C°ra is GPU full load mellett.)
    Szerk: 15-20W-os power limit mellett olyan 75-80C° a CPU, a 1050-est még sose tudtam 85C° fölé izzasztani.

    [ Szerkesztve ]

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

  • Shin Chen

    tag

    válasz Raymond #37842 üzenetére

    Nekem a 8750H -0.175mV-ig atom stabil :)
    -0.200nál már 3-5 óra után kifagy :DDD

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

  • Shin Chen

    tag

    Szerintem amiről szó van egy úgynevezett memória túlcsordulás.
    Van a cégnél két gép, ugyanazzal a konfiggal (i5-8600K,16GB), ugyanaz a program, egyedül a windows más.
    Az egyik új gépre a rendszergazda ráklónozta a régi HP C2D E8400-as gépről a w7ről w8ra majd 8.1re majd w10 re frissített windowst, bármilyen driver telepítése nélkül, hogy nesze h*gyerek én értem a szakmát, te csak dogozz ne rinyálj.
    Lényeg a lényeg az egyik gépen minden rendben (persze a driverek ott sincsenek fenn... :W )
    Az én gépemen meg minden eszi a memóriát. Van hogy néha üresjáratban elkezd pörögni a program :O

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

Új hozzászólás Aktív témák