Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gago1975

    őstag

    válasz Bedepi #54623 üzenetére

    Szia.
    Igazad van, lehetne verseny, sőt elméletileg a 7nm-es eljárásnál ilyennek már elő se szabadna fordulnia, hiszen minnél kisebb a "csíkszélesség", annál kevesebb hőt kellene termelnie.
    De ugye ezt az AMD valamiért ezt nem tudja megoldani a mobil CPU-nál.
    Az is lehetséges (összeesküvés elmélet), hogy van valami megállapodás a laptopgyártók és az Intel között, de ha pld ugyanolyan két Clevo gépet egymásnak eresztenek, ugyanazokkal a feltételekkel, ugyanazon GPU val, hűtéssel, érdekes módon még mindig az AMD Ryzen melegszik jobban..
    Ugyan utálom az ilyen megjelenítésű teszteket, ahol nem real time-ban vannak a hőfokok monitorozva de most beteszek egy képet:

    gyépés emiatt emberi hangnemben rám szokott szolni, hogy "vegyem le a kék szemcsit" mert túl elfogult vagyok az Intel-el kapcsolatban, mert jobb a Ryzen-nek teljesítménye, csak szerintem a hőfok terhelés miatt azért nem mind1 mit mennyi ideig fog tudni használni a user.

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • vakablak93

    őstag

    válasz Bedepi #54623 üzenetére

    54622 echterion, 54623 Bedepi

    Én értem a logikát , de ez a szememben szinte bűncselekmény!!! :W Ez szándékosan semmilyen szinten nem működő termék, ha egy konstrukció a vékonyítás stb divat miatt gyenge, egy dolog, de ez....Ez szánt szándékkal kizárólagos nyersanyag pazarlás így, ezért a céget valamilyen módon büntetni kellene!!! (Tekintsünk el a szokásostól hogy alapból minden ilyen manapság-mert ez most teljesen más szint!)

    [ Szerkesztve ]

    Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

Új hozzászólás Aktív témák