Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • motifator

    senior tag

    válasz RM007 #91827 üzenetére

    A Clevo nem igényli a fémet, szerintem, bőven elég, hogy delidelt a cpu :) Azon is Noctua van. Hűtés teljesítményben így is ráver majdnem mindenre (kivéve Maxx gépét) és bőven elég, tartalék is marad benne.
    Alapvetően nincs gond a fémtrutyival, amit KH megoperált Dell G5-t még most is szépen üzemel, tök jó hőmérsékletekkel, nagyobbik fiam használja, több, mint egy éve volt a vasalás és kb. ugyanazt a hőmérsékletet produkálja. Annyi, hogy előtte tőlem is kapott egyet nem sokkal vétel után és a heatsinkben valószínűleg valamennyi már "beágyazódott", nem igényli a gyakori törődést. Az Alien viszont KH kezelése után kb. egy hónappal megbolondult, elkezdtek durva hőmérséklet különbségek lenni a magok között. Kapott tőlem TGC-t, ugyanez a jelenség, meguntam és visszatértem a pasztához. Pár fokkal melegebb, de nem kap teljes szabadságot a cpu órajel és mellette -0,090 V UV mellett így is hibátlan a cpu hőmérséklet és nincs a maghőmérsékletek között különbség mint előtte. Ezért nem is erőlködöm. A GPU ennél több, mint tökéletes, 60 fok fölé alig megy.

    Funky + Jazz

Új hozzászólás Aktív témák