Új hozzászólás Aktív témák

  • Muerte

    Topikgazda

    válasz Dhampir #38728 üzenetére

    Nekem az emberi harácsolás témában ez a részlet ami mindent visz:

    "Éjfél borult a háztetőkre,
    s kuvikhang szólt a berken át,
    midőn a Bankár útnak indult,
    elásni véres aranyát.
    Az útkereszten vasdoronggal
    hét ördög várta s a Halál;
    s mikor kardot rántott, a csontváz
    fülébe súgta: "Mondd, szamár,
    szamár, mit véded még a pénzed?
    Meghalsz s a kincset elviszem,
    s a kincs helyett eláslak téged,
    akit nem ás ki senki sem."
    - Kufárok voltunk mindahányan,
    s az évek szálltak, mint a percek,
    véred kiontott harmatával
    irgalmazz nékünk, Jézus Herceg!"

    És az benne a legszomorúbb hogy a volt osztálytársaim közül,van városi polgármester,MOL nagyvezír,egy másik pedig egy igen nagy hazai bankcsoportnak a vezetője,míg az ugyancsak volt osztálytársam aki felvett 6M Ft-ot és 29-et kell visszafizetnie,segítségért fordult a bankigazgató volt osztálytársunkhoz (akik mi mindannyian gyerekkori szoros barátságban voltunk),és nem segített semmit,egyszerűen csak megvonta a vállát,holott több milliárdos lehet már a vagyona,a befolyásáról nem is beszélve.Akivel évekig együtt rúgtuk a port,meg pingpongoztunk délutánonként a napköziben,és ELFELEJTETTE az ember hogy honnan jött!!! Ez a legszomorúbb.A srác nem bírta már fizetni a törlesztőt,mert a havi 40-ből 120 lett a devizahitele és a bankár úr is elhajtotta akivel gyerekkorunkban az uzsonnánkat is megosztottuk.
    Nekem van egy sz.ros kis boltom és nap mint nap látok sok embert,elég jó "emberismerő" lettem így 22 év folyamatos kommunikáció után,de azt elmondhatom hogy egy embertípus akiket mindennél jobban elítélek:az újgazdag sznobok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák