Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz KillHates #17587 üzenetére

    HAIL Mesterek!

    Sorry a késő infóért. Mostanában a notik eléggé háttérbe szorultak. Mint mondtam, ez az SLI az első, s tán utolsó (?) notebook próbálkozásom.

    "Szép parabola mentén csinálja, tehát ha nem megfelelő a hőmérséklet, akkor az alábbi gondok lehetnek:
    -nem megfelelő a hőcső elvezetése, azaz paszta gond, gáz gond, radiátor gond (kosz)
    -nem megfelelő a légáram, azaz nem emeli a gép a fordulatot rendesen, nem szállít elég levegőt a venti, nem a megfelelő helyre jut a levegő azaz kosz megint."

    Előzetes infók:
    - SLI mód bekapcsolva, legújabb NVIDIA driver feltéve. Most már FurMark is engedte SLI módban futtatni a gépet.
    - Újrapasztáztam, figyelembevéve KillHates(1) és Muerte(2) mindkét verzióját (középen leszorítottam, s úgy csavaroztam keresztbe(1), csíkot / pöttyöt tettem pasztának, nem kentem(2)).
    - Rácsok rendben vannak
    - Kosz egyáltalán nincs.

    1. percben Furmark (tudom, hogy nem szórakozunk ezzel, de akkor is ez a legjobb támpontom) már 80°-nál volt, 2. percben 90°-nál, s 91-92°-nál kapcsolt rá az extra ventifordulat, ekkor már süvített rendesen (szerencsére), s 3.-5. percben 95°-nál járt, itt már nagyon-nagyon lassan akart feljebb menni, de nem tetszenek ezek a számok.

    Eredmény: Mindkettő parabolában megy fel, de 95°-nál kikapcsoltam.
    90%, hogy hőcső probléma lesz. :O
    1a. Van valakinek tartalékban GPU hőcső?

    1b. Lehet a hőcsőben gázt "cserélni" valahogy? Persze nem saját magamra gondoltam, hanem profira.

    2. Lehet moddolni a ventillátor pörgésének sebességét? Inkább az menjen 20.000RPM-mel (amúgy olyan a hangja a három ventinek, mintha most akarna egy Boeing felszállni...), mintsem menjen 80° fölé.
    3. GTX 670M-nél ez természetes, hogy melegszik mint a rossebb?

    Köszi!

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

Új hozzászólás Aktív témák